Życzenia Królowej Wielkiej Brytanii. Brexit rozpoczyna się od małych kroków. Posłuchaj

Życzenia Królowej Wielkiej Brytanii. Brexit rozpoczyna się od małych kroków. Posłuchaj

 

KRÓLOWA ELIZABETH II podczas Świątecznego przemówienia mówiła o lądowaniu na Księżycu Apollo 11 na początku swojej Świątecznej Mowy w Sandringham. W tym roku obchodziliśmy 50. rocznicę słynnej misji Apollo 11.

Mówiła:„Gdy te historyczne zdjęcia były przesyłane z powrotem na Ziemię, miliony z nas siedziało przymocowane do ekranów telewizyjnych, gdy obserwowaliśmy, jak Neil Armstrong robi mały krok dla człowieka i gigantyczny skok dla ludzkości..

Królowa powiedziała, że ​​rocznica jest przypomnieniem brytyjskiej opinii publicznej o „gigantycznym skoku dla ludzkości.”. Wyjaśniła, że ​​skoki rozpoczęły się od „małych kroków”.

W tradycyjnym przemówieniu w Boże Narodzenie potwierdziła także „wyboistą” drogę, którą podjąła Wielka Brytania w tym roku.

„To dla nas przypomnienie, że gigantyczne skoki często zaczynają się od małych kroków” – czyli Brexit.

Jej słowa pojawiły się, gdyż Brexit zdominował w tym roku brytyjską politykę. Trzy lata po pierwszym głosowaniu Theresa May nie zdołała wyprowadzić Wielkiej Brytanii z UE 29 marca, podczas gdy nowy premier Boris Johnson nie był w stanie dotrzymać obietnicy „zrób lub umrzyj” w październiku. Jednakże, ponieważ pan Johnson ma teraz większość w Izbie Gmin, Jej Wysokość wspomina, w jaki sposób „małe kroki podjęte w wierze i nadziei” mogą być znaczące, a ostatecznie załamać „długotrwałe różnice”.

Dodała: „Ścieżka oczywiście nie zawsze jest gładka i czasami w tym roku wydawało się, że jest wyboista, ale małe kroki mogą zmienić świat”.

Premier zapowiedział, że Wielka Brytania odejdzie 31 stycznia, kończąc okres przejściowy Brexitu do końca grudnia przyszłego roku.

Konrad W

 

25 grudnia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *