Zrobisz klaps dziecku staniesz przed Sądem. Rusza nowe Prawo Szkocja

 

Zrobisz klaps dziecku staniesz przed Sądem. Rusza nowe Prawo Szkocja

 

Zakaz kary fizycznej zostanie w przeważającej mierze poparty przez Parlament szkocki w głosowaniu w czwartek po południu.

Zmiana prawa została pierwotnie zaproponowana przez szkockiego Greensa MSP Johna Finnie, który zyskał poparcie własnej partii, a także demokratów z Partii Pracy, Partii Pracy i Libii – sprzeciw zrobili tylko konserwatyści.

Finnie powiedział że najmniejsi i najbardziej narażeni obywatele kraju nie mają obecnie pełnej ochrony przed atakiem.

Dodał: „W Szkocji XXI wieku nie ma miejsca na karę fizyczną. Międzynarodowe dowody wskazują, że może ona mieć poważny negatywny wpływ na dzieci i że nie jest skuteczna”.

Badania opinii publicznej sugerują, że większość mieszkańców Szkocji sprzeciwia się zakazowi klapsów – a krytycy twierdzą, że obecne prawo jest wystarczające i że zmiany grożą kryminalizacją „dobrych” rodziców.

Potrząsanie dziecmi jest nielegalne także.

Ustawa Finnie zakończy obronę rozsądnej kary, co oznacza, że ​​rodzice mogą zostać oskarżeni o każde zastosowanie kary fizycznej wobec ich dzieci.

Oznacza to, że dzieci mają dokładnie taką samą ochronę przed napaścią, jak dorośli.

Projekt ustawy wykorzystuje tę samą definicję kary fizycznej, czasami określaną jako kara cielesna, stosowana przez Komitet Praw Dziecka ONZ.

Obejmuje bicie, takie jak klapsy, klapsy i klapsy ręką lub narzędziem, a także kopanie, drżenie lub rzucanie dzieci, drapanie, szczypanie, gryzienie, ciągnięcie za włosy lub boksowanie uszu, zmuszanie dzieci do pozostawania w niewygodnych pozycjach, palenie, poparzanie lub przymusowe spożycie.

Naukowcy oszacowali, że od 70% do 80% rodziców w Wielkiej Brytanii stosowało karę fizyczną, a dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat są najbardziej narażone na klapsy.

Odkryli również, że wielu rodziców nie uważa klapsa za „dobrą rzecz”, ale wierzą, że czasami jest to „jedyna rzecz, która zadziała”.

 

 

Rodzice w Anglii i Walii mogą obecnie spotkać się z zarzutami kryminalnymi, jeśli uderzą dziecko tak mocno, że pozostawia ślad lub powoduje zasinienie, obrzęk, skaleczenie, otarcie lub zadrapanie.

Jednak Walia jest bliska całkowitego zakazu, a projekt ustawy przechodzi obecnie przez zgromadzenie walijskie, który usunąłby obronę „rozsądnej kary” obowiązującej od czasów wiktoriańskich w Anglii i Walii.

Mieszkasz w szkocji wiec uważaj bo stracisz dziecko na rzecz opieki społecznej jesli zrobisz dziecku klaps.

 

John Finnie

John Finnie

 

Konrad W

 

3 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *