Brak żołnierzy UK. Siły Zbrojne otwierają się dla zagranicznych rekrutów

Brak żołnierzy UK. Siły Zbrojne otwierają się dla zagranicznych rekrutów

 

Siły Zbrojne Wielkiej Brytanii otwierają drzwi dla zagranicznych rekrutów, którzy nigdy nie mieszkali w Wielkiej Brytanii.

Cudzoziemcy będą mogli wstąpić do Sił Zbrojnych, nie mieszkając nigdy w Wielkiej Brytanii.

Przywódcy wojskowi mają teraz nadzieję co roku zatrudnić 1350 dodatkowych pracowników z innych krajów dla marynarki wojennej, armii i sił powietrznych.

Chodzi o walkę o rekrutowanie wystarczającej liczby żołnierzy i kobiet, które opuściły armię „znikając na naszych oczach”, według posłów.

Zgodnie z nową polityką, kandydaci z krajów, w tym Australii, Indii, Kanady, Kenii i Fidżi będą brani pod uwagę przy każdej roli w siłach zbrojnych. Royal Navy i RAF natychmiast rozpoczną procedurę rekrutacji, a aplikacje armii zostaną otwarte na początku 2019 roku.

Ludzie z krajów spoza Commonwealth nadal będą wymagać brytyjskiego obywatelstwa, aby zostać zaakceptowanym. Jedynymi wyjątkami są Gurkhowie z Nepalu oraz wnioskodawcy z Republiki Irlandii, którzy podlegają długotrwałym specjalnym uzgodnieniom z Wielką Brytanią.

Ministrowie stwierdzili, że posunięcie to pomogłoby w „perspektywie” i „zrozumieniu kulturowym”, a ostatecznie dałoby Wielkiej Brytanii „przewagę operacyjną nad naszymi przeciwnikami”.

Mark Francois, członek Komitetu Obrony Wyboru Obrony, powiedział: „Oddziały zagraniczne i Wspólnoty Narodów były historycznie ważnymi i cennymi źródłami rekrutacji dla armii brytyjskiej iz zadowoleniem przyjmują wzrost limitu rekrutacji.

„Zgodnie z dowodami przekazanymi ostatnio Komitetowi Obrony, armia będzie miała szczęście, aby w tym roku osiągnąć 50 procent wyników rekrutacji.

Dając dowód Komitetowi Obrony Obrony Powietrznej ostatnio, generał porucznik Sir Mark Poffley, zastępca szefa sztabu ds. Zdolności wojskowych, przyznał, że armia nie osiągnęła celów rekrutacyjnych w ostatnich latach.

Z rocznego zapotrzebowania na około 10 000 rekrutów armia ma tylko około 7 000 uczestników na każdy z ostatnich trzech lat.

W pierwszym kwartale 2018 r. Rekrutowano tylko siedem procent wymaganej liczby żołnierzy. – Będą mieli jakiś margines pewnej odległości – powiedział Gen. Poffley.

Pan Francois powiedział, że kontrakt na rekrutację armii, zlecony na rzecz Capity, był „całkowitą katastrofą”. „Cały Departament wie, że Capita to katastrofa – są znani w całej armii jako” Crapita „- powiedział. „Nic nie wiedzą o rekrutacji”.

W maju 2016 r. Pięcioletni wymóg rezydentury został uchylony, aby umożliwić 200 obywatelom Commonwealth ze specjalistycznymi umiejętnościami ubiegać się o ograniczoną liczbę ról. Stanowiska otwarte w tym czasie obejmowały techników medycznych, mechaników samochodowych, kowali metalowych i specjalistów w zakresie logistyki.

Spośród 1350 nowych rekrutów rocznych armia spodziewa się zatrudnić około 1000 osób, przy czym marynarka i RAF spodziewają się zatrudnić odpowiednio około 300 i 50 osób. Wszystkie stanowiska w siłach zbrojnych będą otwarte dla nowych rekrutów.

Wielka Brytania już zatrudnia 4500 obywateli Commonwealth w Siłach Zbrojnych, z 3940 w armii, 480 w Royal Navy i 80 służących w RAF.

Mark Lancaster, minister sił zbrojnych, powiedział: „Jako naród wyglądający na zewnątrz, Wielka Brytania zawsze liczyła na oddaną służbę naszych przyjaciół z Rzeczypospolitej, aby utrzymać ten kraj w bezpiecznym miejscu.

„Od Australii po Jamajkę, po Fidżi i Republikę Południowej Afryki rekruci z Commonwealth już odgrywają kluczową rolę w naszych Siłach Zbrojnych. „Zwiększamy liczbę rekrutów z Commonwealth, wiedząc, że przyniosą one naszym żołnierzom kluczowe umiejętności i specjalną służbę.”

Lord West of Spithead, szef Royal Navy w latach 2002-2006, powiedział: „Historycznie zawsze istniały możliwości, by ludzie osiągali zyski, przyłączając się do wojska i to jest tego przykład, ale odzwierciedla to, że mamy problem pod względem liczb, to niepokojące.

Stworzyciele ze Wspólnoty otrzymują status „zwolnionej kontroli imigracyjnej” tak długo, jak długo służą. Po czterech latach usługi mogą ubiegać się o uregulowanie statusu imigracyjnego, a służby wojskowe liczą się do wymogów dotyczących pobytu dla osób pragnących zostać obywatelami brytyjskimi. Rzecznik Capita powiedział: „Jesteśmy przekonani, że ulepszenia i zmiany, które wprowadzamy do procesu rekrutacji armii, dostarczają szybsza obsługa i lepsze wyniki dla kandydatów i armii. „

Konrad  W

5 listopada 2018

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. Jest takie amerykanskie powiedzenie ” brytyjczycy to bardzo honorowy narod – zawsze walcza do ostatniej kropli krwi … sojusznika. : )))