Zostajesz na starych. Wstrzymana zmiana zasiłków w UK dla 3 milionów ludzi.

Zostajesz na starych. Wstrzymana zmiana zasiłków w UK dla 3 milionów ludzi.

 

Nowy Minister od Zasiłkow  Amber Rudd nie przeniesie 3 milionów ludzi w Wielkiej na nowy zasiłek.

Obecnie w Wielkiej Brytanii częśc ludzi dostaje już Nowy Universal Credit który obejmuje wszystkie zasiłki w jednym a częśc ludzi dostaje dalej zasiłki stare czyli są one obliczane osobno child tax credyt osobno working tax credyt.

Universal Kredyt jest jednak gorszym zasiłkiem gdyż zmusza rodziców do pracy jesli pracujesz dostajesz więcej niż jesli nie pracujesz.

Kolejna zmiana dla 3 milionów ludzi zostanie wstrzymana.

 

Minister Amber Rudd ds. Pracy i Emerytur miał uzyskać zgodę parlamentarzystów na przeniesienie kolejnych ludzi wnioskodawców zasiłków na znienawidzoną płatność ale obawiając się upokarzającego głosowania w Gminie zatrzymala zmiany.

Zamiast tego planuje uzyskać zgodę na przeniesienie tylko 10 000 osób na Universal Credit, aby monitorować sposób działania systemu.

The Observer poinformował, że pani Rudd ma ogłosić projekt pilotażowy w ciągu kilku dni.

Od czasu zostania nowym ministrem, zasygnalizowała, że ​​chce wprowadzić zmiany w UC i zażądać od Skarbu Państwa większych pieniędzy na ten system.

Proces przeniesienia wszystkich roszczących na nowy system ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Frank Field, przewodniczący  Komisji Pracy i Emerytów Izby Gmin, powiedział gazecie:

„Wygląda na to, że rząd obudził się ostatecznie w katastrofie ludzkiej, która czekała, aby się wydarzyć w jej źle sformułowanych planach przeniesienia ludzi na Uniwersalny Kredyt”.

„Sekretarz Stanu zasługuje na uznanie za ponowne przeanalizowanie tych planów.” Następnym krokiem, zgodnie z tym nowym podejściem, jest istotne, aby rząd kontynuował „zarządzanie migracją” ludzi do Universal Credit tylko wtedy, gdy udowodnił Parlamentowi, że nie popchnie bardziej wrażliwych ludzi na skraj nędzy. „

Universal Credit zastępuje sześć istniejących zasiłków – zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek dla osób o niskich dochodach, zasiłek dla osób poszukujących pracy oparty na dochodach, zasiłek mieszkaniowy, ulga podatkowa dla osób pracujących i zasiłek na dziecko – z jednorazową płatnością.

Konrad W

 

7 stycznia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *