Zobacz pożar w Nowym Yorku, 12 zabitych

Zobacz pożar w Nowym Yorku, 12 zabitych

 

Pożar w Nowym Jorku: 12 osób zabitych w Bronksie

Niemowlę wśród zmarłych i kilku innych mieszkańców, którzy zostali poważnie ranni w katastrofie De Blasio .

Bill de Blasio, nowojorski burmistrz, rozmawiał z reporterami na miejscu zdarzenia. Powiedział, że ogień „zalicza się do jednej z najgorszych ofiar pożaru w ciągu wielu, wielu lat”.
„Jesteśmy tu na miejscu nieopisanej tragedii” – powiedział de Blasio.

Ogień wybuchł na pierwszym piętrze pięciokondygnacyjnego budynku z cegły i szybko rozszedł się po schodach. „Ludzie zmarli na różnych piętrach mieszkania, w wieku od jednego do ponad 50 lat”, powiedział komisarz ds. Straży pożarnej, Daniel Nigro.

Dwóch zmarłych znaleziono w wannie, według stacji informacyjnej telewizji kablowej NY1.

Ponad 160 strażaków pracowało w mrożącym krew w żyłach zimnie, zaledwie 15 stopni, aby ratować ludzi z budynku, ponieważ ogień szybko rozprzestrzeniał się.

Ana Santiago, która mieszka w sąsiednim budynku, powiedziała New York Timesowi, że uciekła, gdy poczuła zapach dymu i zobaczyła młode dziewczyny, które uciekły z ognia stojąc na przeciwpożarowej w bosych stopach bez płaszcza.

Okna na niektórych wyższych piętrach zostały zmiażdżone i poczerniałe. „Dym był szalony, ludzie krzyczeli:” Wynoś się! „, Świadek, Jamal Flicker, powiedział New York Post. „Usłyszałem kobietę krzyczącą:” Jesteśmy uwięzieni, pomoc! ”

 

29 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat