Zobacz o ile drożeją składki na ubezpieczenie samochodu w Brytanii

Drożeją składki na ubezpieczenie samochodu w Wielkiej Brytanii

 

Jak zostało ujawnione, składki na ubezpieczenia samochodów różnią się w zależności od danego obszaru kraju, który zamieszkuje kierowca.

Nowe badania wykazały, że kierowcy zapłacą średnio o 9,4 procent więcej na ubezpieczenie samochodu – czyli więcej niż czterokrotność stopy inflacji.

Kierowcy w Londynie i na północnym zachodzie kraju muszą płacić średnio więcej z tytułu ich składek.

Koszt średnich składek na ubezpieczenie pojazdu w Londynie wynosi £ 910, a na północnym-zachodzie sięga aż £ 906.

W obszarach tych nastąpił największy wzrost cen w ciągu roku do lutego – o 12,8 procent w północno-zachodniej części Wielkiej Brytanii oraz o 12 procent w Londynie.

Z kolei kierowcy w południowo-zachodniej Szkocji płacą najniższą średnią składkę w wysokości odpowiednio £ 496 i £ 490.

Zgodnie z Consumer Intelligence, średnia składka na ubezpieczenie pojazdu w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie £ 661.

Minister sprawiedliwości Liz Truss, ogłosiła właśnie, że nowa opłata z tytułu składki ubezpieczeniowej może wzrosnąć aż do 1000 £ dla młodszych kierowców.

Ministerstwo Sprawiedliwości obniżyło stopę dyskontową stosowaną do wyliczenia wypłaty ryczałtu w poważnych roszczeń odszkodowawczych od 2,5% do minus 0,75%.

Jest to wykorzystywane do obliczenia tego, ile uczciwego odszkodowania można zaoferować komuś, kto doznał trwałego urazu.

Kierowcy, do których odnoszą się najwyższe składki, zgodnie z Consumer Intelligence, to osoby w wieku 21-24-lat, którzy płacą około £ 1176.

W przeciwieństwie do nich, osoby powyżej 50-tego roku życia, płacą średnio £ 372, podczas gdy 25-49-latkowie płacą £ 647.

Niemniej, wysokość składek dla kierowców w wieku 21 do 24, zwiększyła się tylko o 3,9 procent od października 2013 roku w porównaniu z 35 procent dla osób powyżej 50 lat i 25,7 procent dla 25 do 49-latków.

John Blevins, ekspert z Consumer Intelligence, powiedział: „Są już sygnały, że stopa dyskontowa wywiera wpływ na składki i kolejny wzrost IPT w czerwcu”.

Były sygnały, że podwyżki cen składek stabilizują się, ale to niestety tak nie jest, bowiem pójdą one w górę

Ubezpieczyciele dostosowują wzrost składek w celu uwzględnienia faktu, że nasza populacja starzeje się coraz bardziej”.

Tabela po prawej o ile % wzrosną składki

car insurance cost

 

Klaudia S.

photo/logicum

8 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK