Zobacz kary za spóznienie zeznania podatkowego, Krystyna Czerwinska księgowość

 

Zobacz kary za spóźnienie zeznania podatkowego, Krystyna Czerwinska

 

Istnieją surowe kary finansowe za złożenie zeznania podatkowego nawet o jeden dzień za późno! Późne zeznania skutkują naliczeniem kary, która może podwoić rachunek podatkowy.

Jakie kroki można podjąć, aby tego uniknąć?

Restrukturyzacja kar

W 2009 roku, sankcje podatkowe zostały radykalnie zrestrukturyzowane i zmienione na bardziej spójne. Kilka lat później stawki kar zostały podniesione.

Informacje o karach dla spóźnialskich są ledwie wspomniane na stronie internetowej GOV.UK, z doświadczenia wiemy, że mogą być bardzo wysokie.

Decyzja HMRC

Obecnie HMRC naciska bardziej niż kiedykolwiek na kary i podatki. Jeżeli zaobserwuje okazję do pobrania od podatnika pieniędzy, może to w pełni wykorzystać. Kiedy zwrot podatku jest opóźniony o dwanaście miesięcy może zostać wydane zawiadomienie o karze umownej w wysokości należności z tytułu podatków. Oczywiście, jeśli nie złożyłeś zeznania nie będzie wiadomo jaka jest to dokładnie kwota, ale można ją oszacować.

Przykład. Jest 1 luty 2017 roku.

Jan wciąż nie złożył zeznania podatkowego za rok podatkowy 2014/15, który powinien był złożyć do 31 stycznia 2016. Jeśli Urząd Podatkowy jeszcze tego nie zrobił, może wydać szacunkowy rachunek podatkowy (HMRC nazywa te orzeczeniem) za ten rok. Oprócz faktu, że jest to prawnie wykonalne, wiąże się też z dużą przesadą. Roczna suma podatku Jana wynosi zwykle około £20,000, ale HMRC wystawia rachunek na £30,000, plus karę w tej samej wysokości, np. 100% należnego rachunku podatkowego.

Odwołanie od kary. Jan otrzymuje orzeczenie i zawiadomienie o karze, co naturalnie pobudza go do działania. Składa zeznanie podatkowe za rok 2014/15, w którym wykazuje £18.000. HMRC anuluje swój poprzedni rachunek, przeliczy nowy oraz przeliczy karę.

Poniżej przedstawiamy tabelkę, jak szacuje się naliczenie kar:

HMRC może pociągnąć Cię do odpowiedzialności w przypadku, gdy celowo opóźniłeś złożenie zeznania podatkowego i zataiłeś informacje.

Celowe opóźnienia? Jeśli nie zataiłeś informacji, ale opóźnienie w wysyłaniu zeznania jest celowe, kara może wynieść nawet 70% twojej należności rachunku podatkowego. Udowodnienie, że nie działałeś umyślnie nie jest łatwe, zwłaszcza, że urzędnicy HMRC są kłótliwi i bardzo stanowczy w tego typu sytuacjach.

Wskazówka. Zamiast toczyć bitwę z HMRC i wykłócać się, czy opóźnienie było celowe czy nie, złóż deklarację za 2014/15 nie później niż do dnia 31 stycznia 2017 roku. Pamiętaj proszę, że ostateczny termin składania zeznania podatkowego za rok podatkowy 2015/16 mija również 31 stycznia 2017 roku (aby uniknąć kar).

Nawet jeśli nie masz wszystkich informacji, powinieneś jak najszybciej skontaktować się z naszym biurem.

Maksymalna kara może być unikniona, jeśli możesz udowodnić HMRC, że nie opóźniłeś swojego zeznania podatkowego celowo. Trudnym jest udowodnienie, dlatego zapraszamy Cię do kontaktu.

*Oczywiście osoby, firmy, które księgujemy regularnie nie mają powodów do obawy.

Jeżeli jesteś jedną z osób, która potrzebuje pomocy lub poszukuje rzetelnego biura księgowego z doświadczeniem, zapraszamy do kontaktu. Dla żadnej sprawy nie jest za późno!

Czerwinska Group, Kancelaria prawno- podatkowa

1 Marlborough Road Bradford BD8 7LD

email: krystyna@czerwinska.uk   tel: 01274 483155 lub kom: 07508 052770

www.czerwinska.uk

Działamy na terenie całej Wielkiej Brytanii rozliczamy kierowców, firmy LTD oraz samo-zatrudnionych.

Wcześniejsze artykuły:

http://polskie-echo.com/rozloz-swoj-rachunek-podatkowy-doradza-pani-krystyna-czerwinska/

4 stycznia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire