Zobacz ciało zamachowca w Las Vegas, czy to drugie WTC

Zobacz zamachowiec Las Vegas, czy to drugie WTC

 

Pojawiły się przejmujące zdjęcia, przedstawiające ciało masowego mordercy z Las Vegas, Stephena Paddocka, w pokoju hotelowym otoczone pistoletami i ogromnym zbiorem pocisków.

Paddock, 64 lata, zabił się po zamordowaniu 59 osób i zranieniu ponad 500 innych w najbardziej śmiertelnej, masowej strzelaninie współczesnej historii Stanów Zjednoczonych.Gdy oddział policji SWAT otworzył drzwi, znaleźli sceny masakry, z potężnymi karabinami szturmowymi rozrzuconymi na podłodze u stóp zabójcy i masą magazynków.

Oficerowie znaleźli ponad 20 sztuk broni palnej w pomieszczeniu w kurorcie Mandalay Bay, po tym, jak Paddock zaczął strzelać do fanów muzyki country na festiwalu na Las Vegas Strip.

Tuż za zrujnowanym wejściem pokoju na 32 piętrze, znajdował się ustawiony na stabilizatorze, przerażający karabin szturmowy – część jego 23- sztukowej kolekcji broni w pokoju, który użył jako gniazda snajpera.

Na dywanie są jeszcze dwa półautomatyczne karabiny AR-15, rozrzucone pośród zużytej amunicji.

„To był arsenał jak dla zespołu komandosów” – powiedział jeden z policjantów.

Jedna broń wydaje się mieć „bump stock”, dzięki czemu jest w pełni automatyczna i pozwala Paddockowi wystrzelać setkę serii na minutę. Morderca używał także magazynków o rozmiarach przekraczających 100 serii. Umożliwiło mu to dłuższe strzelanie przed ponownym załadowaniem lub sięgnięciem po następny pistolet.

Bardzo duże magazynki są zakazane w wielu stanach USA, które pozwalają tylko na 15 pociskowe komory. Przynajmniej jeden był niewykorzystany przez czas, kiedy Paddock wymierzył pistolet w siebie.

Inną bronią przedstawioną na zdjęciach była wykonana przez Daniel Defence, z Savannah, w stanie Georgia, który produkuje również warianty karabinu AR-15, bazujące na używanym przez amerykańską armię M16.

Po tym jak karetki zabrały do szpitala setki rannych po niedzielnym ataku na tłum 22 000 osób podczas festiwalu Route 91 Harvest Festival, FBI próbowało ustalić, w jaki sposób Paddock zgromadził broń. A śledczy walczyli z niezrozumiałym spektrum wskazówek co do tego, co skłoniło łagodnego księgowego do najgorszego pojedynczego mordercy w Ameryce.

Prezydent USA Donald Trump powiedział: „Był chorym człowiekiem, człowiekiem oszalałym, z wieloma problemami uważam, ale my bardzo dokładnie przyglądamy mu się ”

Mordercy udało się zdobyć 23 karabiny szturmowe, pistolet, tysiące nabojów, kamery, bipody i młotki, aby rozbić okno.

Paddock, przybył w czwartek, na trzy dni przed strzelaniną na południowym krańcu Las Vegas Strip. Paddock otworzył ogień na festiwalu tuż po godzinie dwudziestej drugiej, wtargnięcie do jego pokoju hotelowego znajdującego się po drugiej stronie ulicy od festiwalu zajęło policji 72 minuty. Dopiero, kiedy wybuchł alarm pożarowy, 20 minut po rozpoczęciu strzelaniny, policja wiedziała, gdzie iść, początkowo wbiegając na złe piętro.

Mapa zamachu

Las Vegas city map showing location of hotel from where gunman shot at least 50 people dead at a country music concert, 2 October 2017

Dym wypełniał pokój, gdy Paddock zaczął strzelać, uruchamiając alarm.

Paddock wybił dwa okna swojego pokoju, ustawiając się nad tłumem. Około godz. 23.20, oficerowie Swat znaleźli Paddocka martwego w luksusowym pokoju 32135.Mężczyzna zainstalował kamery na korytarzu, żeby wiedzieć, kiedy policja będzie się zbliżać i móc do nich strzelać. Ale popełnił samobójstwo, zanim zdążyli się do niego dostać. Policja znalazła materiał wybuchowy Tannerite w domu Paddocka w Mesquite, w stanie Nevada i azotan amonu, chemikalia, które mogą być wykorzystane do budowy bomby, w jego samochodzie.

Państwo Islamskie stwierdziło, że masakra w Las Vegas była „atakiem zemsty” za ataki USA w mrożącym krew w żyłach filmie. Okazało się, że Paddock został radykalizowany kilka miesięcy przed okrucieństwem. Ale FBI twierdzi, że nie ma dowodów na poparcie ich słów.

Jedno wiemy na pewno, mężczyzna który strzelał miał istny magazyn broni w hotelu pokojowym którego zwykły człowiek raczej nie ma szans mieć.

Pytanie:

Jak udało mu sie przemycić taką ilość broni do pokoju hotelowego, jak zwykły człowiek mógł posiadać taki magazyn broni. Wybranie miejsca jest bardzo profesjonalne gdyż zasłaniało szybkie zastrzelenie jego przez policję.Czy czasami ten zamach ma na celu pokazanie że Donald Trump wcale nie gwarantuje bezpieczeństwa w USA. Pytań wiele….aby nie okazało się że to drugie WTC …

Oto inne ujęcia pokoju

 

Konrad W

4 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat