Zniewolili Polaka. Wykładowca uniwersytecki aresztowany Southampton

Zniewolili Polaka. Wykładowca uniwersytecki aresztowany Southampton

 

Wykładowca uniwersytecki i jej mąż zostali aresztowani pod zarzutem przetrzymywania polskiego budowniczego jako niewolnika w swojej szopie ogrodowej przez cztery lata.

Pritpal Binning, lat 56, i mąż Palvinder Binning, 54, rzekomo zmusili mężczyznę do pracy nad ich posiadłością w Hampshire w zamian za wyżywienie.

Dom wlascieli byl wart 1.2 miliony funtów.

Domniemana ofiara, w wieku 40 lat, powiedziała śledczym, że spał na plastikowym leżaku. Powiedział, że jego kuchnia składa się z lodówki i grilla, a on nie miał spłukiwanej toalety.

Został skierowany do Gangmasters and Labor Abuse Authority (GLAA) po otrzymaniu informacji  od personelu ośrodka NHS w Southampton.

Officerowie dokonali nalotu na posiadłość w Chilworth we wtorek, 30 października, i aresztowaliśmy parę w związku z podejrzeniem współczesnego przestępstwa niewolnicze.

„W XXI wieku nikt nie powinien być zmuszany do życia w tak poniżających i odrażających warunkach”, powiedział starszy funkcjonariusz śledczy GLAA Tony Byrne. Przede wszystkim cieszymy się, że mężczyzna otrzymuje teraz pomoc i wsparcie, które tak rozpaczliwie wymagane.”

Pani Binning, wykładowca nauk o zdrowiu na Uniwersytecie w Southampton i jej mąż, zostali zwolnieni w toku dochodzenia w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie.

Domniemana ofiara została przyjęta do rządowego krajowego mechanizmu przekazywania pomocy ofiarom współczesnego niewolnictwa i handlu ludźmi.

Mr Byrne pochwalił pracowników NHS, którzy zgłosili swoje obawy.

„Zauważyli, że jest on podatny na zranienia, nie reaguje tak, jak się tego spodziewano. ” – powiedział.

„Nie ma warunków sanitarnych, nie ma toalety, nie ma pościeli. To złe warunki, w których ta osoba mieszkała przez ostatnie cztery lata. ”

Każdy, kto podejrzewa, że ​​ktoś jest wykorzystywany, powinien skontaktować się z zespołem wywiadowczym GLAA pod numerem 0800 4320804 lub e-mailem: intelligence@gla.gov.uk.

Konrad W.

 

4 listopada 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *