Zniesiono wizy dla Brytyjczyków do Unii Europejskiej

Zniesiono wizy dla Brytyjczyków do Unii Europejskiej

 

Bruksela ogłasza że Brytyjczycy MOGĄ mieć podróż bezwizową nawet po braku porozumienia Brexitu.

Zgodnie z proponowanym rozporządzeniem UE, Brytyjczycy będą mogli odwiedzić UE bez wizy przez okres do 90 dni, nawet jeśli nie ma umowy z Brexit.

Posunięcie to zmniejszy obawy związane z chaosem na lotniskach, jeśli Wielka Brytania opuszcza blok bez umowy 29 marca.

Jednak UE wywołała wściekłą reakcję Wielkiej Brytanii na opisanie Gibraltaru jako „kolonii” w umowie z Brytanią .
Brytyjski ambasador przy UE podniósł tę kwestię na spotkaniu wysłanników UE.

Rzeczniczka powiedziała: „Gibraltar nie jest kolonią i zupełnie nie nadaje się do opisania w ten sposób”.

Napięcia na Gibraltarze osiągnęły wysoki poziom pomiędzy Wielką Brytanią a Hiszpanią, która wykorzystuje Brexit do zwiększenia swojego roszczenia do brytyjskiego terytorium zamorskiego
Premier Theresa May ma wrócić do Brukseli, by szukać „alternatywnych rozwiązań”, które zastąpią kontrowersyjny irlandzki mechanizm ochronny.

Przemawiając dziś, minister ds. Europy irlandzkiego rządu, Helen McEntee, powiedziała, że ​​Dublin „absolutnie nie” zaakceptuje ponownego otwarcia brytyjskiej umowy o wypłatę.

Pani McEntee powiedziała programowi BBC Radio 4’s Today: „To była umowa, którą wynegocjowano z Wielką Brytanią, przez Wielką Brytanię, którzy nie byli przypadkowymi osobami w oddzielnym pokoju, były rozmowy, negocjacje, po obu stronach były kompromisy

Pani poseł McEntee powiedziała, że ​​wniosek Zjednoczonego Królestwa o rozszerzenie art. 50 „najprawdopodobniej” zostanie zatwierdzony przez UE27. Dodała: „Jednocześnie myślę, że od innych państw członkowskich byłoby jasne pytanie, co dokładnie chcemy osiągnąć.

WNIOSEK:

Jak widać da się opuścić UE i będzie można sie dalej rozwijać, Wielka Brytania podpisze umowy handlowe z całym światem dlatego wielki rozkwit Brytanii zaowocuje odejście Włoch i Francji z UE w póżniejszym okresie. Polska nigdy nie wyjdzie z UE jest to biedny kraj, nie ma portów statków co innego Włochy i Francja tam też ludzie będą patrzyć jak poprawia sie po Brexit życie w na wyspach.

Konrad W

 

1 lutego 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *