Zmiany w zakresie benefitów, rent zdrowotnych i emerytur

Zmiany w zakresie benefitów i emerytur

 

DUŻE zmiany w zakresie świadczeń i emerytur w tym roku – wszystko, co musisz wiedzieć, miesiąc po miesiącu.

Podwójna płatność zaliczkowa Universal Credit

Jeśli po raz pierwszy ubiegasz się o przyznanie Universal Credit (UC), powinieneś otrzymać propozycję zaliczki w wysokości 100% kwoty, do której będziesz uprawniony każdego miesiąca. Wnioskodawcy przed styczniem mogli ubiegać się o zaliczkę w wysokości zaledwie 50% i mieli spłacić ją w ciągu następnych sześciu miesięcy. Od teraz będą mieli nawet rok na spłatę. Powinni otrzymać płatność w ciągu pięciu dni od złożenia wniosku.

Dzieci poniżej dziewiątego roku życia uprawnione do nieopodatkowanej opieki nad dziećmi 15 stycznia Tax Free Childcare będzie możliwa dla rodziców, których najmłodsze dziecko ma mniej niż dziewięć lat.

Luty

Skrócony czas oczekiwania na Universal CreditSześć tygodni standardowego czekania na czyjąś pierwszą wypłatę z UC jest zmniejszane do pięciu tygodni od 1 lutego. Dzieci poniżej 12 roku życia kwalifikują się do nieopodatkowanej opieki nad dziećmi. 14 lutego Tax Free Childcare będzie możliwa dla wszystkich uprawnionych rodzin, które mają dzieci w wieku poniżej 12 lat. W Merseyside w lutym Universal Credit będzie dostępny w biurze pośrednictwa pracy w Knowsley, Huyton i Kirkby.


Kwiecień

Pomoc dla właścicieli domów w trudnych czasach zlikwidowana

Od 5 kwietnia zasiłek z tytułu pomocy na spłatę kredytu hipotecznego (SMI) dla właścicieli domów, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji i walczą o utrzymanie swoich spłat kredytu hipotecznego, zmieni się bardzo. Obecnie jest wypłacany jako darmowy zasiłek, który pomaga rocznie ponad 124 000 osobom. Ale zasiłek ma zmienić się w pożyczkę, spłaconą, gdy dom zostanie sprzedany lub gdy skończy się prawo właściciela do świadczenia. Kwota należności również wzrośnie wraz z odsetkami, a stawka ustalona zostanie na 2,61% rocznie od czerwca.

Zmiany w Universal Credit / Housing Benefit

Dodatek mieszkaniowy będzie wypłacany przez pierwsze dwa tygodnie od roszczenia Universal Credit od kwietnia. Rząd ułatwi także wnioskodawcom, płacąc czynsz bezpośrednio właścicielowi domu Wnioskodawcy, którzy mieszkają w prywatnie wynajmowanych nieruchomościach, a ich zasiłek mieszkaniowy jest bezpośrednio przelewany na konto właściciela domu, będą mieli tę opcję dostępną na początku roszczenia o UC.

Pożyczki na utrzymanie wprowadzone dla studentów uczących się w niepełnym wymiarze godzin

Studenci studiów niestacjonarnych będą uprawnieni do pożyczek na utrzymanie na rok akademicki 2018-19 w celu wsparcia ich podczas pierwszych studiów. Są już uprawnieni do pewnego wsparcia z opłatami za pierwszy stopień lub niektóre kursy specjalistyczne jako drugie, ale musieli przy tym pokrywać własne koszty utrzymania. Poziom wsparcia, który zostanie przetestowany, nie został jeszcze potwierdzony.

Koniec z kuponami na opiekę nad dziećmi

Nowe podania o kupony na opiekę nad dziećmi nie będą przyjmowane od kwietnia. Istniejące roszczenia będą kontynuowane do momentu ukończenia przez dziecko 15 lat (lub 16 lat w przypadku niepełnosprawności) lub gdy osoba ubiegająca się zacznie występować z roszczeniem w ramach innego programu – poprzez Tax Free Childcare, UC lub Working Tax Credit.

Potrącenia od emerytury wzrosną

Potrącenia od emerytury będą obowiązywać w kwietniu dla emerytur zarejestrowanych automatycznie. Obecnie 0,8% wynagrodzenia jest przekierowywane na emerytury, ale wzrośnie do 2,4% w kwietniu, a następnie gwałtownie wzrośnie do 4% w 2019 roku.

Maj

Koniec renty chorobowejWszyscy, którzy wcześniej pobierali rentę chorobową, powinni zostać poddani ocenie w związku z zasiłkiem przyznawanym z tytułu inwalidztwa lub przewlekłej choroby (PIP) do maja, twierdzi DWP. Ale wraz z ogłoszeniem, że każdy odbiorca PIP zostanie poddany ponownej ocenie, po decyzji rządu, aby nie kwestionować orzeczenia sądu stwierdzającego, że zmiany w PIP były niesprawiedliwe dla osób z zaburzeniami psychicznymi, nie jest jasne, czy ta chronologia nadal będzie spełniona.

GrudzieńWzrasta wiek emerytalny

Państwowy wiek emerytalny wzrośnie z 65 do 66 między grudniem 2018 a październikiem 2020, zmuszając miliony do dłuższego czekania na emeryturę. Pierwszymi ludźmi, którzy zostaną dotknięci zmianą, będą osoby urodzone 6 grudnia 1953 r. Ci, którzy urodzili się 5 grudnia 1953 roku, przejdą na emeryturę w wieku 65 lat, w dniu 5 grudnia 2018 roku. Ale jeśli urodziłeś się dzień później, musisz poczekać do 6 marca 2019 roku. Luka stopniowo powiększa się, jeśli urodziłeś się po 6 października 1954 roku, będziesz musiał poczekać cały dodatkowy rok.

Universal Credit, zostanie uruchomiony we wszystkich centrach pośrednictwa pracy do końca grudnia 2018. Obecnie tylko około 10% kwalifikujących się osób objętych jest nowym programem. Ta implementacja dotyczy głównie osób ubiegających się o nowe świadczenia. Po jej zakończeniu pozostali istniejący wnioskodawcy zostaną przeniesieni z 2019 roku.

Konrad W

3 lutego 2018