Zmiany w UK, dowody tożsamości podczas głosowania

Zmiany w UK, dowody tożsamości podczas głosowania

 

Pięć obszarów w Anglii, w których wyborcy będą musieli pokazać dowody tożsamości podczas głosowania

W ramach programu pilotażowego osoby w Woking, Gosport, Bromley, Watford i Slough zostaną poproszone o zabranie ze sobą różnego rodzaju dowodów tożsamości do lokali wyborczych w wyborach lokalnych w przyszłym roku, aby sprawdzić, które z nich sprawdzą się najlepiej.

Komisja Wyborcza zaleciła trzy lata temu, aby wyborcy zostali poproszeni o okazanie dowodu tożsamości.

Minister Chris Skidmore powiedział, że celem jest zapewnienie, że system jest „bezpieczny”.

Raporty o „personalizacji” w lokalach wyborczych – czyli głosach oddanych w cudzym imieniu – wzrosły z 21 w 2014 r. do 44 w 2016 r.

„Całkowicie niepotrzebne”

Pan Skidmore powiedział, że obecna sytuacja oznacza, że ​​trudniej jest wypożyczyć książki w bibliotece lub odebrać paczki na poczcie, niż zagłosować w imieniu kogoś innego.

Powiedział, że jest to destrukcyjne dla demokracji, jeśli ludzie nie wierzą, że system jest bezpieczny.

„W tej chwili po prostu nie wiadomo, czy ludzie podszywają się za kogoś, czy też nie. Musimy tylko upewnić się, że system jest wystarczająco bezpieczny”.

Przez kilka lat wyborcy w Irlandii Północnej musieli udowadniać swoją tożsamość w lokalach wyborczych.

Ale Tom Brake, z Liberalnych Demokratów, opisał najnowsze propozycje jako „całkowicie niepotrzebny ruch, który może zagrażać naszej demokracji, uniemożliwiając milionom ludzi oddanie głosów”.

„Dowody z całego świata mówią nam, że zmuszanie wyborców do okazania dowodu tożsamości nie powstrzyma oszustw, ale prawdopodobnie doprowadzi to do obniżenia liczby głosujących wśród młodych ludzi i grup mniejszościowych”.

Katarzyna Cz.

18 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK