Zmiany szkolne egzamin techniczny równy 3 A-levels

Zmiany szkolne egzamin techniczny równy 3 A-levels

 

Największa rewolucja szkolna od siedemdziesięciu lat – egzamin techniczny równy 3 A-levels

Nowe egzaminy kwalifikacyjne ‘T-level’ mają zostać wprowadzone, aby dać nastolatkom możliwość zdobycia praktycznych umiejętności potrzebnych do rozwoju w świecie coraz bardziej zaawansowanych technologii.

W ruchu opisanym jako największej reorganizacji w edukacji technicznej od 70 lat, nowe kursy w dziedzinie budownictwa i umiejętności cyfrowych będą równe z bardziej akademickimi A-levels.

Kursy, wspierane przez wielki biznes, pozwolą młodym, którzy nie górują w tradycyjnych przedmiotach, rozwijać się i pomóc Wielkiej Brytanii w globalnym konkurowaniu.

Minister edukacji Damian Hinds powiedział, że egzaminy T-level – każdy wart tyle co egzamin A-level z 3 przedmiotów – „zmieniłyby percepcję” edukacji technicznej i wyprowadziłyby kursy zawodowe  na równą pozycję z akademickimi. Będą to przedmioty i kwalifikacje równorzędne prestiżowo i prowadzone dla osób w tym samym wieku, jak dla tych, którzy decydują się na zdanie A-levels” – powiedział.

Witając tę zmianę, premier Theresa May powiedziała: „Każdy powinien mieć dostęp do edukacji, która im odpowiada, ale wiemy, że dla tych, którzy nie zdecydują się na studia, dalsze ścieżki nauki technicznej i zawodowej mogą być  trudne do przebrnięcia.

Początkowo 52 uczelnie i szkoły policealne będą oferować pierwsze dwuletnie kursy T-level od 2020 r., które obejmują edukację i opiekę nad dziećmi. Kolejne 22 kursy będą wdrażane etapami od 2021 roku, obejmując takie sektory jak finanse, inżynieria, produkcja i projektowanie.

Jeden  T-level będzie równoznaczny z 3 A-levels, a uczniowie, którzy je zdadzą, będą mogli od razu przystąpić do pracy, aby rozpocząć praktykę zawodową lub nawet starać się o stopień naukowy.

Treści kursu będą tworzone przez panele ekspertów pracodawców, aby zapewnić młodym ludziom odpowiednią wiedzę i umiejętności oraz standardy zapewnione przez organ nadzorczy Ofqual i Instytut ds. Praktyk.

Lloyds, IBM i Skanska są wśród najlepszych firm, które już wspierają te plany. Lord David Sainsbury, przewodniczący Niezależnego Zespołu ds. Edukacji Technicznej, którego raport z 2016 r. doprowadził do reform, wezwał młodych ludzi, ich rodziców i pracodawców do „przyjęcia” ekscytujących możliwości egzaminu T-level.

Kursy T-level obejmą obowiązkowe trzymiesięczny staż w branży, aby zapewnić uczniom „rzeczywiste” szkolenie w miejscu pracy, a także ukończenie kursu i zdanie egzaminów.

Katarzyna Cz.

 

28 maja 2018