Zmiany świadczeń emerytalnych dla par w UK, rośnie wiek

Zmiany świadczeń emerytalnych dla par w UK, rośnie wiek

 

Nowe zasady dotyczące kredytów emerytalnych.

Nowe przepisy dotyczące kredytu emerytalnego mają wejść w życie w tym miesiącu, co oznacza, że ​​ludzie dostana mniej pieniedzy.

 

Zgodnie z nowymi przepisami emeryci, którzy mieszkają razem jako para romantyczna, mogą złożyć nowy wniosek o przyznanie renty, gdy oboje partnerzy przekroczą wiek emerytalny – .

Kredyt emerytalny zapewnia gwarantowany minimalny dochód osobom powyżej wieku emerytalnego, który wynosi obecnie 65 lat zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

 

W starym systemie ktoś powyżej 65 roku życia może ubiegać się o kredyt bez względu na wiek partnera.

Ale od 15 maja osoby posiadające partnera mogą ubiegać się o zasiłek tylko wtedy, gdy ich partner ma powyżej 65 lat.

Jeśli już ubiegasz się o kredyt emerytalny, a Twój partner nie osiągnął wieku emerytalnego, zmiana nie wpłynie na Ciebie i będziesz ją otrzymywać tak długo, jak długo będziesz uprawniony.

Ale jeśli nie masz jeszcze prawa do zasiłku, masz ponad 65 lat lub masz przed 14 maja, masz młodszego partnera i spełniasz kryteria dochodowe, powinieneś złożyć wniosek jak najszybciej.

Oficjalnym terminem składania wniosków jest 14 maja – ale w praktyce masz do 13 sierpnia, ponieważ możesz wycofać roszczenie o trzy miesiące.

 

Osoby zmuszone do ubiegania się o powszechny kredyt, a nie kredyt emerytalny, mogą być gorsze nawet o 7 300 GBP rocznie.

Liczba ta opiera się na osobie, która byłaby uprawniona do maksymalnego kredytu emerytalnego w wysokości 255,25 GBP tygodniowo (od kwietnia 2019 r.), Ale zamiast tego otrzymuje maksymalny kredyt powszechny w wysokości 114,85 GBP tygodniowo.

Minister ds. Emerytur Guy Opperman powiedział: „W 2012 r. Parlament głosował za modernizacją systemu opieki społecznej, aby zapewnić, że pary – w przypadku gdy jedna osoba jest w wieku produkcyjnym, a druga osoba jest w wieku emerytalnym – wsparcie dostępu, tam gdzie jest to potrzebne, poprzez pracę system świadczeń dla osób starszych.

„Kredyt emerytalny ma na celu zapewnienie długoterminowego wsparcia dla gospodarstw domowych emerytów, którzy nie są już aktywni ekonomicznie. Nie jest przeznaczony do wspierania osób ubiegających się o pracę w wieku produkcyjnym. Ta zmiana zapewni, że te same zachęty do pracy będą miały zastosowanie do młodszego partnera w odniesieniu do innych ludzie w tym samym wieku i wsparcie podatników jest kierowane tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. ”

WNIOSEK – CHYBA KAZDY ROZUMIE – jesli twoi rodzice jeden z nich skonczyl 65 lat a drugi jeszcze nie – ostatni czas aby złozyć o pieniadze pozniej młodszy partner bedzie musiał pracowac do czasu gdy skończy 65 lat.

Konrad W

 

5 maja 2019