Zmiana tablic rejestracyjnych w Brytanii, większe opłaty w Europie

Będzie zmiana tablic rejestracyjnych w Wielkiej Brytanii

 

Brexit już zaczął się dwa dni temu , a Eurokraci już szczerzą kły na Brytyjczyków.

Wiceprzewodniczący Unii Europejskiej ds. Transportu domaga  się wycofania wszystkich brytyjskich tablic rejestracyjnych pojazdów z flagową flagą lub znaczkiem Unii Europejskiej.

Europejska Komisja Drogowa (EHC) chce aby 27 milionów samochodów w Wielkiej Brytanii w tym samochody dostawcze, ciężarówki, autobusy i ciężarówki zmieniły swoje tablice rejestracyjne.

Oznacza to, że każdy posiadacz samochodu będzie musiał wydać swoje pieniądze aby  zastąpić istniejące tablice rejestracyjne na nowe już tylko z emblematami Wielkiej Brytanii.

Wymiana musi nastąpić do 2019 roku kiedy formalnie Wielka Brytanii opuści Unię Europejską.

Komisarze odpowiedzialni za utrzymanie i bezpieczeństwo europejskich dróg ogłosili to wczoraj.
Eurokraci s
twierdzili, że policja i inne służby transportowe na całym kontynencie używają ujednoliconych tablic rejestracyjnych UE w celu zapewnienia „przejrzystości i bezpieczeństwa” w sieci drogowej .

Przewodniczący Komisji Wateen Gekkehuis powiedział:

„Tablice rejestracyjne w UE są specjalnie zaprojektowane, aby władze na całym kontynencie wiedziały, że pojazd pochodzi z państwa członkowskiego. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której pojazdy z innych krajów  prowadzą do nieprawidłowej identyfikacji w sieci drogowej Unii Europejskiej. Jeśli pozwolimy na to iż brytyjskie samochody i ciężarówki po Brexit będą dalej miały tablice UE to ludzie z innych krajów np. z Rosji mogą robić podobnie.

Pan Gekkehuis potwierdził również, że jego komisja rozważa zwiększanie opłat drogowych brytyjskich kierowców, którzy po Brexit pojadą do Unii Europejskiej.

Mr Gekkehuis also confirmed that his commission is considering increasing road tolls for UK motorists who drive in mainland Europe after Brexit.

Podsumowanie.

Jeśli Polak mieszkaniec Wielkiej Brytanii pojedzie swoim busem lub ciężarówką na numerach angielskich do Polski przez Niemcy musi się liczyć z większymi opłatami drogowymi. Wzrosną też ceny paczek kurierskich oraz ceny produktów w sklepikach internetowych.

Większe opłaty dla samochodów Brytyjskich na drogach unijnych zmusi Polaków aby przenieść firmy założone w Brytanii do Polski aby taniej dowozić towary na wyspy i z wysp.

Konrad W

1 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK