Złe warunki w domu,Polacy wygrali 7000 funtów odszkodowania

Złe warunki w domu, Polacy wygrali 7000 funtów odszkodowania

 

Znana agencja mieszkaniowa na północy Anglii decyduje się dokonać kompletnych napraw domu z trzema sypialniami lokatorowi który przez parę lat mieszkał w zagrzybionym domu.

Agencja  wypłaca również 7 tysięcy funtów jak zadośćuczynienia za lata spędzone w warunkach urągających ludzkiej godności.

Najemca i jego partnerka wynajmowali dom z trzema sypialniami w zabudowie bliźniaczej już od paru lat. Na początku nie zauważyli żadnych niepokojących oznak ponieważ dom był odmalowany i z pozoru czysty. Dopiero kiedy przyszła zima zaczęli oboje dostrzegać problemy z niedopowiednim ogrzewaniem, problemy z popsutymi oknami i pojawiającą się pleśnią w domu. Do domu dostawały się ślimaki przez dziury których lokatorzy nie mogli zlokalizować.
Wielokrotnie najemca zgłaszał agencji problemy i pomimo tego, że pracownicy agencji wiedzieli o pogarszających się warunkach w jakich mieszka lokator, agencja odmawiała usunięcia wad twierdząc że są one winą lokatorów.

Z biegiem lat lokator i jego partnerka płacili z własnej kieszeni za remont paru ścian które były najbardziej zainfekowane grzybem. Dom wewnątrz był bardzo wilgotny i wilgoć wpływała na wszystko co znajdowało się w środku domu. Lokatorzy wiele razy musieli wyrzucać jedzenie z powodu zapachu w wilgotnych szafkach kuchennych. Musieli nawet wyrzucać zbutwiałe meble i śmierdzące ubrania które pleśniały w szafie.

Lokator uważa również, że wilgoć niekorzystnie wpłynęła na jego zdrowie, ponieważ cierpiał on na powtarzające się problemy z oddychaniem. W czasie jednych z naszych rozmów, powiedział nam: „Wilgoć w domu była taka, że ​​podłogi zapadły się i odsuneły znacząco od ścian.

 

Pod podłogami znajdowała się woda o głębokości kilku centymetrów, a w domu po prostu wszędzie śmierdziało. Na ścianach widać było czarną pleśń. W zasadzie nie przyjmujemy gości bo niejednokrotnie w czasie odwiedzin rodziny czy przyjaciół byliśmy zawstydzeni stanem tego domu.”

Kiedy lokatorzy zorientowali się że nic nie pomogą rozmowy z agencją bo ignorowała ona wszystkie prośby o naprawę nieruchomości, lokatorzy skontaktowali się z firmą Graham M Riley & Co Solicitors, która ma szczególne doświadczenie w tej dziedzinie prawa odszkodowawczego. Kancelaria wszczęłą postępowanie sądowe i w wyniku dalszych negocjacji agencja ostatecznie zgodziła się przeprowadzić kompletny remont całej nieruchomości a plan remontu został zaaprobowany przez niezależnego rzeczoznawcę budowlanego i biegłego sądowego – dzięki temu lokator miał gwarancję że remont będzie przeprowadzony profesjonalnie i że agencja nie będzie oszczędzać pieniędzy na pobieżnych naprawach.

Ponadto agencja zaproponowała wypłatę odszkodowania w wysokości 7 tysięcy funtów za spowodowane niedogodności.

Carly Chadwick, kierownik ds. rozstrzygania sporów w Graham M Riley & Co, która zajmowała się roszczeniem, powiedziała:

„Życie w wilgotnych warunkach jest bardzo nieprzyjemne i może być niepokojące, gdy właściciel domu ignoruje prośbę o naprawę domu. Cieszę się, że udało nam się uzyskać pisemną zgodę agencji na przeprowadzenie niezbędnych prac w celu naprawy nieruchomości w tym przypadku oraz że zapewniliśmy również rekompensatę finansową dla najemcy. ”

Lokatorzy płacący za wynajem mają prawo mieszkać w dobrze utrzymanym domu.

Jeśli landlord lub agencja mieszkaniowa nie dokona napraw w rozsądnym terminie od zgłoszenia wad, masz prawo dochodzić odszkodowania. W Graham, M Riley & Co Solicitors Ltd rozumiemy, jak ocenić złożone aspekty roszczeń z tytułu zaniedbania mieszkaniowego i jak zmaksymalizować kwotę odszkodowania, które może zostać przyznane.

Porady dotyczące roszczeń z tytułu zaniedbania mieszkaniowego można uzyskać na zasadzie poufności a odszkodowanie mozna odzyskać na zasadzie „nie wygrywasz, nie płacisz”.

Barbara Dytwinska telefon. 
Kancelaria prawna – Graham M Riley & Co Solicitors Ltd

01704532229
barbara@grahamriley.co.uk

Informacji zawartych w tym artykule nie należy traktować jako porad prawnych. Służą one wyłącznie do celów informacyjnych. O konkretną poradę prawną dla każdego przypadku z osobna należy zawsze zwrócić się do odpowiednio wykwalifikowanego prawnika.

 

2 kwietnia 2019