Złapany gang, przemyt 27 milionów papierosów, Liverpool

Liverpool

Złapany gang, przemyt 27 milionów papierosów, Liverpool

Mówi się, że jak Polacy przywożą w samolocie 5 kartonów papierosów to jest to wielki przemyt. To jest igła w stogu siana, jakie przemyty dzieją się na około nas.

Policja aresztowała 6 mężczyzn, którzy należeli do gangu przemytniczego papierosów.

Mężczyźni mieli plan przemycania papierosów w materacach i w częściach do samochodów a ilość to 27 milionów papierosów.

Gang uważał, że ma bardzo inteligenty plan.

Swoje spotkania organizował w przydrożnych kawiarniach czy miejscach publicznych aby korzystać z darmowych sieci internetowych i zakładał fikcyjne konta. Spotykali się w mieście Leigh lub w Manchester.

Prowadzili też handel na terenie całego świata w oparciu na transport żeglugi morskiej aby pokazać że to ich główny profil działalności. Przywódczą całego gangu był Ray Hughes z Aughton w West Lancashire który podróżował po świecie organizując przemyt.

Pomimo zastosowania bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do internetu celnicy i Policja prześledziła wiele fałszywych e-maili i fałszywych tożsamości. Funkcjonariusze znaleźli nawet wiadomości tekstowe, które mówiły że ” nie mamy się co obawiać i nikt nas nie może prześledzić gdyż używamy bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu „. 

Szef Hughes mieszkał na terenie Wielkiej Brytanii w bardzo drogim domu, jeździł Porsche Cayenne i podróżował po całym świecie, ale nigdy nie ogłosił żadnego legalnego dochodu albo działalność handlową do HMRC. Mówił, że ma swoja firmę w Singapurze i handluje żyletkami, częściami komputerowymi i misiami z Chin. 

Mężczyźni z Liverpoolu i okolic byli odpowiedzialni za dystrybucję papierosów po przebyciu przez odprawę.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani a Policja posiada dowody emaile i nagrania ze spotkań.

Michael McNally lat 49, z Mapledale Road Mossley Hill Liverpool –  JOHN WIGNAL lat 57 z Blackmoor Drive, West Derby Liverpool –  Feldman lat 54 Parc Górze Avenue, Leeds- STEPHEN Sheard lat 53 z Minshull New Road, Crew – ADRIAN DAVIDSON, 65, od Crow drzew Park, Leeds,

 

liver

Konrad W

photo/liverpoolecho

15 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Liverpool