Zgwałcił 12 osób w całej Anglii od kwietnia, złapali go w Cheshire

Zgwałcił 12 osób w całej Anglii od kwietnia, złapali go w Cheshire

 

Sytuacja zlapania gwałciciela jak w filmie z Holywood.

Podczas podróży w taksówce poszukiwanego gwałciciela, kierowca miga światłami policji.

Podejrzany o ataki seksualne mężczyzna – Joseph McCann, lat 34, został wytropiony przez policję po sześciogodzinnym polowaniu, które rozpoczęło się, gdy zmusił dwóch nastolatków do samochodu w Congleton w Cheshire – niedalko Manchester. Podczas ucieczki męzczyzna wsiadł do taksówki, myślący taksówkarz, który odebrał McCanna około 20:30 powiedział, że rozpoznał uciekiniera.

Kierowca, który chce pozostać anonimowy, powiedział: „Zdałem sobie sprawę z tego, kim był pasażer  – „Ukrywał twarz i schylał się, mówiąc mi:„ Cokolwiek się stanie, nie schodź A34 ”.

Powiedział: „W dalszej części drogi zobaczyłem policjanta rozmawiającego z innym członkiem społeczeństwa na poboczu drogi, więc błysnąłem światłami.

– Podjechałem więc i ale pasażer zaczął mi uderzać w twarz, w tym czasie oficer policji wskoczył do samochodu.

– Włożyłem zamki dziecięce, ale on ciągnął za drzwi i drzwi się otworzyły.

– Zaczął walczyć z oficerem, wziął z podłogi połamany kawałek szkła i pobiegł na pola.

DCI Katherine Goodwin z dowództwa Wydziału Zabójstw i Poważnych Przestępstw Meta powiedziała:

„Między niedzielą, 21 kwietnia a sobotą, 5 maja McCann jest podejrzany o udział w wielu atakach seksulanych w różnych częściach kraju.

Mężczyzna w sumie podejrzany jest o dwanascie ataków seksualnych w tym gwałt na 11 letnim chłopcu w Lancashire i 71 letniej kobiecie w Manchester  w ciągu 10 godzin.

„Mogę potwierdzić, że jest obecnie badany pod kątem przestępstw seksualnych popełnionych w Cheshire, Manchester i Lancashire oprócz Londynu i Hertfordshire.

Oprócz trzech gwałtów w Londynie i Watford pod koniec kwietnia McCann jest obecnie przesłuchiwany w ciągu czterech kolejnych ataków, w tym dwóch gwałtów i napaści seksualnej w Manchesterze

Detektywi Scotland Yardu rozpoczęli wcześniej polowanie na podejrzanego gwałciciela i porywacza po tym, jak  porwał dwie kobiety w  wieku 20 lat z ulic w północnym Londynie 25 kwietnia w oddzielnych incydentach.

Podejrzewa się również, że porwał 21-letnią kobietę w knifepoint w Watford we wczesnych godzinach 21 kwietnia i zgwałcił ją.

Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczęło pilny przegląd po tym, jak okazało się, że McCann mógł zostać niesłusznie zwolniony z więzienia w lutym. Został zwolniony automatycznie za kradzież z włamaniem  – ale powinien był przejść przed komisją zwolnienia warunkowego. 

 

 

 

Konrad W

 

6 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester