Zdrada w UK, umowa Premier May prawie zatrzymywala UK w UE

Zdrada w UK, umowa Premier May praktycznie zatrzymywala UK w UE

 

 

Rząd publikuje PEŁNĄ poradę prawną DZISIAJ – co ukrywała Premier MAY przed ministrami i opinia publiczna.

Rząd opublikował pełną poradę prawną Brexit na temat Umowy Odstąpienia z UE, która mówi, że irlandzka ochrona mogłaby trwać „bezterminowo” .Britain może zostać uwięziony „w nieskończoność” w unii celnej w  porozumieniu jaki chciala podpisac pani May z Bruksela.

Co mowi ta umowa :

Wielka Brytania może podlegać przedłużającym się rundom negocjacji przed opuszczeniem
Pod ochroną brytyjską traktuje się jak kraj trzeci
Samo zabezpieczenie nie zapewnia mechanizmu umożliwiającego Zjednoczonemu Królestwu opuszczenie unii celnej
W ramach mechanizmu ochronnego kontrole będą przeprowadzane między Irlandią Północną a Wielką Brytanią

Europejski Sad będzie w dalszym ciągu sprawował jurysdykcję nad Irlandią Północną

W dokumencie, Prokurator Generalny Geoffrey Cox mówi:

„Pomimo oświadczeń zawartych w protokole, że nie ma być na stałe, oraz wyraźnej intencji stron, że należy je zastąpić alternatywnymi, stałymi porozumieniami, w prawie międzynarodowym Protokół przetrwałby na czas nieokreślony, dopóki nie zastąpiłaby umowy zastępującej. ” Dodaje, że mechanizm ochronny będzie kontynuowany „nawet wtedy, gdy negocjacje ulegną wyraźnemu zakonczeniu”. Prokurator Generalny powiedział, że próby opuszczenia punktu ochronnego mogłyby spowodować, że Wielka Brytania zaangażuje się w „przedłużającą się i powtarzającą się rundę negocjacji”. Pełna opinia prawna mówi: „W przypadku braku prawa do wypowiedzenia istnieje ryzyko prawne, że Wielka Brytania może stać się przedmiotem przedłużających się i powtarzających się rund negocjacji.

Konsekwencje Irlandii Północnej pozostającej na jednolitym rynku towarów w UE sprawiłyby, że Wielka Brytania była zasadniczo traktowana jako „kraj trzeci” przez Irlandię Północną dla towarów przechodzących z Wielkiej Brytanii do kraju.

Wielka Brytania nie będzie również członkiem unijnego jednolitego rynku towarów ani unijnych ustaleń celnych, co oznacza, że ​​wszelkie towary przekraczające granicę do UE będą podlegać kontrolom państw trzecich przeprowadzanym przez organy państw członkowskich w celu zapewnienia zgodności tych towarów z normami UE.

Sekretarz Brexit Sir Keir Starmer powiedział, że pełna porada prawna ujawnia „centralne słabości w umowie rządu”. Napisał na Twitterze: „Po zapoznaniu się z poradą prawną Attorney General, oczywiste jest, dlaczego to musiało zostać umieszczone w domenie publicznej.

„To nie do pomyślenia, że ​​rząd próbował zachować te informacje przed Parlamentem – a nawet przed opinią publiczną – przed przyszłotygodniowym głosowaniem.”

Zastępca szefa DUP Nigel Dodds, pisząc na Twitterze, opisał pełną poradę prawną rządu dotyczącą Brexit jako „wyniszczającą”.

Dodał: „Opublikowana właśnie porada prawnicza dowodzi, że Irlandia Północna byłaby w pełnej unii celnej UE, podczas gdy Wielka Brytania nie jest”.

W Londynie wrze, juz w nastepnym tygodniu sie okaze jaki Brexit wybierze UK gdyz glosowanie w PARLAMENCIE

Konrad W

 

5 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *