Zdjęcia satelitarne, setki rosyjskich czołgów gromadzi się na granicy z Ukrainy

Zdjęcia satelitarne, setki rosyjskich czołgów gromadzi się na granicy z Ukrainy

 

Setki rosyjskich czołgów wyglądają na gotowe do masowej inwazji na Ukrainę

.Najdrobniejsze zdjęcia satelitarne pokazują rosyjskie siły obronne gromadzące setki czołgów w nowej bazie wojskowej w pobliżu miasta Kamensk-Szachtlinsy, nieco ponad 10 mil od Granica Ukrainy.

Zaktualizowane obrazy z Google Earth pokazują, że wielka baza wojskowa jest wyposażona w czołgi T-64 i T-62M, a także tysiące wojskowych ciężarówek, systemów artyleryjskich i tankowców. Baza znajduje się w pobliżu rebeliantów, które zajmowały terytorium wschodniej Ukrainy, gdzie oskarżono Rosję o wsparcie separatystycznych bojowników ścierających się z pro-ukraińskimi siłami rządowymi. Dowódca sił zbrojnych Ukrainy powiedział, że Rosja jest obecnie największym zagrożeniem militarnym od czasu zaanektowania Krymu w 2014 roku.

Generał Wiktor Muzhenko powiedział, że zdjęcia satelitarne pokazują co najmniej 250 rosyjskich czołgów zebranych blisko granicy w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Powiedział: „Przed nami jest agresor, który nie ma żadnych prawnych, moralnych ani żadnych innych ograniczeń. Generał Muzhenko powiedział, że czołgi zgromadziły się w okresie poprzedzającym incydent w Cieśninie Kerczeńskiej, w którym Rosja zdobyła ukraińskie okręty i ponad 20 oficerów marynarki wojennej.

Moskwa wciąż nie uwolniła mężczyzn. Poroszenko wprowadził stan wojenny w zeszłym tygodniu w częściach Ukrainy, które uważa się za najbardziej zagrożone przez rosyjskie ataki. Prezydent Ukrainy ostrzegł, że początkowy okres 30 dni może zostać przedłużony po ocenie pod koniec tego okresu.

Powiedział: „Okres stanu wojennego zależy od Federacji Rosyjskiej.. ” Konflikt we wschodniej Ukrainie zabił już ponad 10 000 osób pomimo zawieszenia broni.

Ukraina spodziewa się zakończyć budowę bazy wojskowej w pobliżu Morza Azowskiego, w pobliżu miejsca, w którym doszło w styczniowym incydencie z Cieśniną Kerczeńską.

Alianci, kierowani przez Stany Zjednoczone, wysyłają wsparcie i sprzęt, taki jak rekonesans powietrzny i morski, łodzie i broń dla żołnierzy lądowych.

Rzecznik Pentagonu potwierdził, że amerykańscy oficerowie wojskowi spotkają się w tym tygodniu z ukraińskimi odpowiednikami, podczas spotkania między admirałem marynarki wojennej USA Johnem Richardsonem a dowódcą marynarki wojennej Ukrainy admirałem Iorem Woronczenko.

Rzecznik powiedział: „(Pentagon) liderzy powtórzą amerykańskie poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w jej międzynarodowo uznanych granicach, rozciągających się do jej wód terytorialnych, a także prawa swoich statków do przemierzania międzynarodowych wód.”

Oto zdjecie rosyjskich czołgow z google .

Co mówią w Polsce

Konrad W

 

15 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *