Zdaniem lekarzy, NHS jest „na granicy wytrzymałości”.

Zdaniem lekarzy, NHS jest „na granicy wytrzymałości”.

 

Zdaniem lekarzy, NHS jest „na granicy wytrzymałości” po tym jak szpitale w Anglii „przeżyły jedną z najgorszych zimy w historii”.

Brytyjskie Stowarzyszenie Lekarskie (BMA), związek zawodowy, wzywa partie polityczne przed wznowieniem kampanii wyborczych w piątek „by nie czekały z rozwiązaniem tego kryzysu ani chwili dłużej”.

Ich ostrzeżenie jest oparte na „zaskakujących” wynikach ostatniej analizy BMA w Anglii dotyczącej NHS.

Badanie zostało przeanalizowane pod kątem dostępności miejsc w szpitalach, czasu oczekiwania i zdolności szpitala do radzenia sobie z liczbą pacjentów.

BMA stwierdziło:

W pierwszych trzech miesiącach tego roku największy odsetek osób przebywających na oddziałach ogólnych i urazówce w szpitalach w Anglii wynosił w 91,4%.

Pod koniec 2016 r. Odnotowano rekordowy odsetek zajętych miejsc przez pacjentów na oddziałach zdrowia psychicznego, z 89,7% zapełnionych łóżek.

94 z 152 Fundacji NHS spółek alarmowało co najmniej jeden dzień między grudniem 2016 a połową marca tego roku, aby powiedzieć, że nie mogą sobie poradzić.

W ciągu ostatnich siedmiu lat liczba osób oczekujących ponad 12 godzin na noszach na kółkach wzrosła o 6,831%.

Wzrosła liczba zajętych miejsc w szpitalach i czas oczekiwania przy nagłych wypadkach na ostrym dyżurze.

Opisując, jak szpitale w kraju „przeżyły jedną z najgorszych zim”, dr Mark Porter powiedział: „Pogoda była łagodna i nie wystąpiły powszechne ogniska grypy lub ‘zimowe choroby żołądka’.

„Presja, pod którą jest NHS spowodowana jest w gruncie rzeczy wyłącznie złymi wyborami politycznymi, z latami przewlekłego niedofinansowania i inwestycji w usługi, które nie spełniają wymagań pacjentów.

„Politycy konsekwentnie nie spełniają własnych założeń w całym systemie opieki zdrowotnej, a NHS wyraźnie stoi na skraju załamania.

W czwartek ujawniono, że wszystkie 27 największych ośrodków urazowych w Anglii zostało poinformowanych o przygotowaniu personelu do potencjalnego ataku terrorystycznego przed długim weekendem.

Odpowiadając na analizę BMA, rzecznik brytyjskiego NHS w Anglii powiedział: „W dzisiejszym spotkaniu rady NHS w UK, padło, że w marcu 2017 r. odnotowano lepsze wyniki dla ostrego dyżuru i karetek pogotowia niż w zeszłym roku i czas oczekiwania na wybrany rodzaj opieki skrócił się, kontynuując ten trend w ciągu ostatnich kilku miesięcy i obniżyć średni czas oczekiwania do niecałych sześciu tygodni.

Dzięki zaopatrzeniu szpitali w dodatkowe 580 łóżek, porównanie dostępności miejsc z miesiącem roku poprzedniego też wypadło na korzyść tego roku.

Konrad W

 

26 maja 2017