Zbigniew Grzabel, uniewiniony, kierowca zabił 5 osób, autostrada M6

Zbigniew Grzabel kierowca ciężarówki zabił 5 osób, autostrada M6, niewinny

 

Polski kierowca ciężarówki ze łzami w oczach uniewinniony z powodu zabójstwa pięciu w horrorze M6.

Cztery kobiety i mężczyzna, pochodzący z Rumunii pracujący przy zbieraniu owoców, zginęli w katastrofie na autostradzie M6 w pobliżu skrzyżowania 14 w Staffordshire.

Ofiarami byli kierowca Marius Zevian lat 45, a pasażerowie Cucoana Zevian, 49, Gheorghita Radu, 56, Nicoleta -Marinela Florea, lat 42 i Marcela Sandu, 34. Piąty pasażer, Aurel Sandu, wówczas 37-letni, został poważnie ranny podczas katastrofy.

Grzabel z Tipton, West Mids., został oskarżony o pięć zarzutów spowodowania śmierci przez niebezpieczną jazdę.

Jurorzy usłyszeli, że „była doskonała widoczność”, gdy Zbigniew Grzabel rozbił swój samochód osobowy Mercedes-Benz na Nissana Micrę. .

Ale po tygodniowej rozprawie w Stafford Crown Court Polak został zwolniony z wszystkich zarzutów jednogłośnym wyrokiem. Prokuratorzy stwierdzili, że samochód wcześniej doświadczył problemów mechanicznych spowodowanych przez  pompę wodną.

 

Ale po aresztowaniu Grzabel powiedział policji, że jechał przez 42 lata i przez ostatnie 11 lat posiadał licencję brytyjską.
Powiedział, że nie był zmęczony, gdy zrobił sobie przerwę w Huddersfield i jechał z prędkością mniejszą niż 50 mil na godzinę w momencie śmiertelnej katastrofy.

Obywatele Rumunii w czterech  siedzących na tylnym siedzeniu nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Otwierając sprawę przeciwko Grzabelowi w Stafford Crown Court w poniedziałek, Pan Smith powiedział: „Zbigniew Grzabel nie zauważył, że Nissan Micra jest przed nim, dopóki nie znajdzie się w niewielkiej odległości jednak Sąd uniewinnił Polaka

 

Konrad W

 

19 września 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *