Zbigniew Grzabel kierowca, oskarżony o zabicie 5 osób na M6

Zbigniew Grzabel kierowca, oskarżony o zabicie 5 osób na M6

 

Coraz częściej czytamy w Brytyjskiej prasie że Polscy kierowcy na terenie Wielkiej Brytanii powoduje wypadki i to śmiertelne.

Polski kierowca ciężarówki, 61 lat,stanął przed sądem oskarżony o niebezpieczną jazdę na M6 i śmierci czterech kobiet i mężczyzny.

Pięciu obywateli rumuńskich zostało zabitych, gdy samochód ciężarowy wjechał do ich samochodu
Szósty pasażer, który w tym czasie miał 37 lat, przeżył katastrofę

Zbigniew Grzabel w Stafford Crown Court  został oskarżony o pięć zarzutów spowodowania śmierci przez niebezpieczną jazdę, gdy jego ciężarówka zderzyła się z innym samochodem na M6 w pobliżu Stafford

Polski kierowca ciężarówki zaprzeczył że spowodował poważne obrażenia w wyniku niebezpiecznej jazdy

Cztery kobiety i mężczyzna, wszyscy obywatele Rumunii, zginęli, gdy Mercedes HGV zaorał ich Nissana Micrę o 4.30 rano. Kierowca Nissana Marius Zevian, 45 lat, wraz z pasażerami Cucoana Zevian, 49, Gheorghita Radu, 56, Nicoleta-Marinela Florea, 42 i Marcela Sandu, 34, zmarli.

Szósty pasażer, który w tym czasie miał 37 lat, przeżył katastrofę.

Ofiary, z Stoke-on-Trent, były w drodze do pracy, gdy zdarzył się wypadek na jezdni w kierunku południowym między skrzyżowaniem 14 i 15.

Co zostało z samochodu.

The remains of the Nissan Micra after five people died in a collision in May last year 

Grzabel was charged with five counts of causing death by dangerous driving when his lorry collided with another car on the M6 near Stafford on the 24th May 2017

Konrad W

 

16 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Birmingham