Zatrzymac emigracje,100 posłów żąda zakończenia swobodnego wjazdu w dniu Brexitu.

100 posłów żąda zakończenia swobodnego przepływu w dniu Brexitu.

 

Ponad 100 deputowanych zażąda, aby Theresa May zakończyła swobodny przepływ i wyprowadziła Wielką Brytanię z jednolitego rynku w chwili, gdy kraj opuści Unię Europejską 29 marca przyszłego roku. Prowadzeni przez Jacoba Rees-Mogga, będą również naciskać na nią, by trzymała się swoich „żelaznych punktów” i wstrzymała wszelkie płatności na rzecz UE do czasu zawarcia umowy o wolnym handlu.

Nowo wybrany przewodniczący wpływowej Europejskiej Grupy Badawczej oświadczył, że postara się, żeby „okres wdrożenia” po Brexicie, zakończył się w 2020 r. – wcześniej niż w dwuletnim okresie, sugerowanym poprzednio.

Rees-Mogg, który reprezentuje ponad 100 eurosceptyków z partii torysów, powiedział, że „absurdem” będzie pozostanie na jednolitym rynku i pozwolenie na kontynuację niekontrolowanej imigracji w UE po opuszczeniu bloku za 14 miesięcy.

Wyrażając swoje poparcie dla premier, wezwał on kanclerza rządu, Philipa Hammonda, by zrehabilitował się pani May, nalegając: „Premier jest szefem”.

Wielka Brytania oficjalnie opuszcza Unię Europejską 29 marca 2019 r. o godz. 23.00 czasu brytyjskiego – północ czasu europejskiego.

„Musimy kontrolować swobodny przepływ osób, jak tylko odejdziemy” – powiedział Rees-Mogg.

„Pozostawanie na jednolitym rynku lub zbliżanie się do niego jest złym rozwiązaniem, ponieważ oznacza, że ​​nadal będziemy cierpieć z powodu kontroli UE, ale nie będziemy mieć nic do powiedzenia.”

UE 27 pragnie, aby Wielka Brytania przestrzegała prawa UE i wnosiła wkład do budżetu, a Komisja Europejska wezwała nawet do przedłużenia tego okresu.

Mówiący prosto z mostu poseł, którego notowania wzrosły od czasu wyborów powszechnych, powiedział, że żadna gotówka nie powinna być przekazywana UE, dopóki nie zostanie uzgodniona umowa o wolnym handlu.

Uważa się, że Theresa May zaoferowała do 38 miliardów funtów na pokrycie zobowiązań Wielkiej Brytanii w okresie wdrażania, chociaż rząd nigdy nie potwierdził dokładnej liczby.

Rees-Mogg został zareklamowany jako przyszły przywódca torysów, po zdobyciu zastępów fanów  swoich zasadniczych tradycjonalistycznych poglądów.

W zeszłym miesiącu uderzył w panią May podczas zapytań poselskich, nalegając, że „żelazne punkty” Brexitu, które wygłosiła w swoim przemówieniu w Lancaster House „potrzebują odświeżenia”.

Pochwalił jednak konsekwencję pani May w sprawie Brexitu: „Jej pozycja od zawsze była solidna, od dnia, w którym powiedziała” Brexit oznacza Brexit „. Wspaniałą rzeczą w pani Premier jest to, że trzyma się tego, co powiedziała – nie zmienia co chwilę zdania.

Oskarżając tych, którzy domagają się kolejnego głosowania UE o brak kontaktu z brytyjską opinią publiczną, pan Rees-Mogg powiedział, że apele o powtórne referendum po prostu dowiodły, że „Unia Europejska nienawidzi demokracji i każe głosować, dopóki nie udzieli się właściwej odpowiedzi”.

W drugiej fazie negocjacji w sprawie handlu, które mają się rozpocząć w marcu, pan Rees-Mogg powiedział, że Wielka Brytania ma silną pozycję, pod warunkiem, że będzie trzymać się mantry, że brak porozumienia jest lepszy niż złe porozumienie.

Konrad W.

 

22 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka