Zasiłek na dom nie twój, trafi bezpośrednio do landlorda.

Zasiłek na dom nie twój, trafi bezpośrednio do landlorda.

 

Płatności Universal Credit na opłatę domu mogą zostać wkrótce przekazane bezpośrednio właścicielom

Niektórzy  lokatorzy Universal Credit, którzy mają trudności z samodzielnym zarządzaniem płatnościami i zalegają z wynajmującym, mogą ubiegać się o bezpośrednią płatność na rzecz właścicieli.

Nazywa się to „alternatywną umową o płatności” (APA).

Są one rozpatrywane indywidualnie przez personel Universal Credit, a wnioskodawcy mogą złożyć wniosek, dzwoniąc na infolinię.

Właściciele mogą również złożyć wniosek, przesyłając tzw. „Formularz płatności / zaległości w zarządzaniu UC47”.

Obecnie jedna trzecia ludzi dostających Universal Credit mieszkają w wynajmowanych lokalach socjalnych ma, według rządu, czynsz płacony bezpośrednio właścicielowi.

Ale w sektorze prywatnym liczba ta wynosi tylko 5 procent.

W kwietniu 2019 roku. niespełna 2 miliony osób korzystało z usługi Universal Credit, ale około 7 milionów zostanie wdrożone do marca 2023 r.

Biorąc pod uwagę, że około jedna trzecia wnioskodawców Universal Credit to prywatni najemcy, oznacza to, że około 2 milionów ludzi może mieć w przyszłości czynsz płacony bezpośrednio właścicielom.

Więc co się zmienia?

Rząd ogłosił na początku tego roku plany zbudowania systemu online dla prywatnych właścicieli, aby mogli zwrócić się bezpośrednio o czynsz dzierżawcy.

Uważa się, że zostanie uruchomiony pod koniec roku.

Nowy system może ułatwić najemcom Universal Credit znalezienie właścicieli, którzy ich zaakceptują
Dyrektor naczelny Caridon Landlord Solutions, Sherrelle Collman, powiedział: „

„Od czasu wprowadzenia Universal Credit usłyszeliśmy od wielu wnioskodawców, którzy twierdzą, że nie mogą znaleźć domu, w którym mogliby mieszkać, ponieważ właściciele domów po prostu odmawiają wynajmu mieszkańcom, co bez wątpienia doprowadziło do wzrostu liczby bezdomnych.

 

Konrad W

 

6 czerwca 2019