Zapomnijcie o UE-Premier Nowej Zelandii do Brytyjczyków

Premier Nowej Zelandii mówi Brytyjczykom: „Zapomnijcie o UE – jesteśmy gotowi, by zająć się handlem”

 

Według pani premier, Nowa Zelandia jest gotowa i czeka, aby omówić, jak dwa kraje mogą handlować razem po Brexicie.

Jacinda Ardern powiedziała, że ​​wielokrotnie rozmawiała z rządem Theresy May o zawarciu umowy po tym, jak Wielka Brytania opuści UE.

I jest gotowa omówić szczegóły i podpisać odpowiedni dokument, gdy tylko Wielka Brytania będzie mogła to zrobić.

Jej komentarze są impulsem dla pani May, która wczoraj potwierdziła, że ​​Wielka Brytania opuści unią celną UE, aby UK mogło zawierać umowy o wolnym handlu na całym świecie.

Powiedziała, że ​​podczas gdy wielu ludzi rozczarowało się wolnym handlem – obwiniając go za rosnący brak bezpieczeństwa – umowy przynoszą dobrobyt krajom.

 

Miejmy nadzieję, że ta postawa z drugiej strony świata będzie działać jako model post-Brexitowy dla innych krajów, które są skłonne do ominięcia podejmowanych przez UE prób przeciągania całego procesu.

Być może nadszedł czas, aby rząd UK przestał poświęcać tak wiele czasu i zasobów na zawarcie umowy z UE i zaczął omawiać warunki handlu z krajami, które są rzeczywiście zainteresowane pójściem dalej.Według pani premier, Nowa Zelandia jest gotowa i czeka, aby omówić, jak dwa kraje mogą handlować razem po Brexicie.

Warto mieć Brytyjski paszportów po Brexit gdy minie okres przejściowy na tym paszporcie łatwo bedzie znaleść pracę w Australii i Nowej Zelandii.

Konrad W

Brytyjczycy: swobodny przepływ osób we Wspólnocie Narodów

7 lutego 2018