Zamordowano okolo 15 dzieci w szpitalu w Chester

Zamordowano okolo 15 dzieci w szpitalu w Chester

 

Pracownik służby zdrowia aresztowany pod zarzutem zabójstwa ośmiu dzieci w szpitalu.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 17 dzieci od ponad roku.  Pracownik służby zdrowia został aresztowany pod zarzutem zabójstwa ośmiorga dzieci w szpitalu w Chester.

Policja Cheshire badała śmierć 17 dzieci, które miały miejsce między marcem 2015 r.  lipcem 2016 r.

Dzisiaj Policja poinformowala, że kobieta „pracownik służby zdrowia” została aresztowana pod zarzutem morderstwa w stosunku do ośmiorga dzieci i usiłowała zabić w stosunku do sześciu innych.

Ona jest obecnie w areszcie.

Inspektor inspektor Paul Hughes, który jest odpowiedzialny za śledztwo, powiedział: „Trwa dochodzenie w sprawie jednostki noworodkowej w szpitalu Hrabiny Chester.

Ona jest obecnie w areszcie.Wyspecjalizowany zespół detektywów niestrudzenie pracuje nad tą sprawą. 

„Od początku naszych zapytań i, w miarę kontynuowania procesu zbierania informacji, zakres dochodzenia rozszerzył się. Obecnie prowadzimy dochodzenie w sprawie śmierci 17 dzieci.

„Ze względu na charakter sprawy i, w ramach naszych bieżących dochodzeń, przeprowadziliśmy konsultacje z wieloma specjalistami medycznymi, aby upewnić się, że przeprowadzamy tak dokładne dochodzenie, jak to możliwe. Rozmawialiśmy również z dużą liczbą osób, aby zebrać jak najwięcej informacji.
„W wyniku naszych bieżących dochodzeń w dniu dzisiejszym aresztowaliśmy pracownika służby zdrowia w związku z dochodzeniem. Dziś rano została aresztowana pod zarzutem morderstwa w stosunku do ośmiu dzieci i usiłowania zabójstwa w stosunku do sześciorga dzieci, a obecnie przebywa w areszcie.

Lucy Letby last 28

Konrad W.

3 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Liverpool