Zamach Smoleński, raport BND, kto zlecił morderstwo 96 osób ?

 Polska

Pierwszy raz informacja o tajnym raporcie niemieckiej służby wywiadowczej BND na temat katastrofy smoleńskiej opublikowana została w książce autorstwa Jürgena Rotha zatytułowanej „Tajne akta S.”, wydanej w kwietniu 2015 r. W kolejnej książce tego samego autora „Smoleńsk 2010”, której polskie wydanie trafi do księgarń za kilka dni, znajduje się wyłącznie treść omawianego raportu wraz z treścią załączników (bez skanu dokumentu). „Codzienna” dotarła do raportu niemieckiego wywiadu wraz z załącznikami. W dzisiejszym wydaniu publikujemy raport i towarzyszące mu dwa dokumenty.

Oto dokument.

bnd

Strona 1:

Godło Republiki Federalnej Niemiec

Federalna Służba Wywiadowcza [Bundesnachrichtendienst]

TAJNE AKTA [VS – GEHEIM]

Przesłanie informacji per SPECAC KEY…..

Do AL I

(DEPARTAMENTU/ODDZIAŁU I)

290314

 

Możliwym wyjaśnieniem przyczyny katastrofy Tu-154 z 10.04.2010 r. w Smoleńsku jest wysoce prawdopodobny zamach przy użyciu materiałów wybuchowych przeprowadzony przez oddział FSB/Połtawa pod dowództwem generała Jurija Desinowa/Moskwa.

Strona 2:

Zostało to potwierdzone przez wysokiej rangi źródło wewnątrz polskiej ambasady w K. [nazwa zaczerniona], Roberta [nazwisko zaczernione]. Robert [nazwisko zaczernione] w czasie sporządzania raportu przez [funkcja zaczerniona] był pułkownikiem polskiego wywiadu wojskowego, czyli zna bardzo dobrze wewnętrzne życie tej służby.

Zgodnie z opisem Roberta [nazwisko zaczernione] zlecenie dotyczące przeprowadzenia zamachu na Tu-154 pochodziło bezpośrednio od [funkcja zaczerniona] T. [nazwisko wysokiej rangi polskiego polityka zaczernione] do Desinowa. Nie udało się ustalić, gdzie i kiedy do tego doszło.

Desinow miał następnie nawiązać kontakt ze stacjonującą w Połtawie/Ukraina grupą operacyjną Dmytra Stelanowego. Miało to nastąpić około 1.04.2010. Stelanowy oraz cała jego grupa operacyjna, w której skład wchodzi 15 etatowych funkcjonariuszy FSB, posługują się oficjalnie na terenie Ukrainy dokumentami SBU. Pozostają tam jako siły wsparcia dla działań SBU. W rzeczywistości jednak wszyscy są funkcjonariuszami 3. Wydziału FSB, Służby Naukowo-Techniczne. Nie udało się wyjaśnić, dlaczego akurat Desinow miał zrealizować to zadanie.

Strona 3:

Po raz pierwszy grupa Desinowa zwróciła na siebie uwagę w związku z szeroko zakrojonymi działaniami przeciwko Aleksandrowi Popowowi/Kaliningrad i Aleksandrowi Dudarewowi/Ryga/Hamburg.

Dalszego przebiegu zdarzeń, dotyczącego realizacji, pozyskania materiałów wybuchowych czy komunikacji – mimo podjęcia intensywnych działań – nie udało się ustalić, ponieważ nie można było wykluczyć poważnego zagrożenia dla działających na miejscu źródeł.

Także dalsze utrzymywanie łączności z Robertem [nazwisko zaczernione] było już niemożliwe, gdyż każdy kolejny kontakt poprzez ambasador [nazwisko zaczernione], ambasada L. [nazwa kraju zaczerniona], mógłby także prowadzić do optycznych anomalii.

Zarówno materiał fotograficzny, jak i notatki świadka Roberta [nazwisko zaczernione] relacjonującego zasłyszane informacje odpowiadają w przybliżeniu prawdopodobnemu przebiegowi zdarzeń. Nasuwa się także pytanie, dlaczego akurat 3. Wydział FSB miałby być uwikłany w tego rodzaju proceder. Co prawda Desinow służył do 2011 r. w Kabulu jako doradca Hamida Karzaja do spraw bezpieczeństwa. Desinow mógł zarazem zapewnić sobie łatwy dostęp do materiałów wybuchowych i technologii operacyjnych (OT). Mimo to, uwzględniając fakt, że w przypadku Tu-154 chodzi o rządowy samolot polskiego prezydenta o bardzo wysokich wymogach bezpieczeństwa – zdaniem autora raportu – umieszczenie w samolocie ładunku bądź nawet kilku ładunków TNT wyposażonych w zdalne zapalniki byłoby niemożliwe bez zaangażowania sił polskich.

UWAGA

Już za dwa tygodnie rozpoczną się pierwsze ekshumacje ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. 14 listopada ma zostać otwarty sarkofag pary prezydenckiej. Prace ekshumacyjne rozpoczną się nad ranem 14 listopada br. Właśnie wtedy szczątki pary prezydenckiej zostaną wydobyte z krypty na Wawelu i przewiezione pod eskortą policji do Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

 Podsumowanie:

To że był zamach to już wszyscy na świecie wiedzą, wie to USA, Brytyjczycy i wszystkie kraje, które odsunęły się od Rosji. Wiedzą to też już i Polacy.

Pytań jest wiele na które odpowiedzi wszyscy czekają i muszą się doczekać aby w przyszłości to pokolenie , i każde następne wiedziało że jeśli ktoś podniesie rękę na Polskich obywateli kara musi go dosięgnąć prędzej czy pózniej. Można kraść, robi układy, korupcję ale zabójstwo aż tak dużej ilości osób jest przegięciem na skalę wszechświata.

Pytania:

Pytanie ile zapłacono za zamach , jak uregulowano należność ?

Dlaczego Platforma i Rząd Tuska oddał śledztwo Rosjanom  ?

Dlaczego Tusk nie poprosił o śledztwo NATO i komisji Europejskiej ?

Dlaczego Komisja Laska nie robiła badań wszystkich ciała szukając materiałów wybuchowych ?

Dlaczego odrzucono teze o wybuchu ?

Dlaczego na lotnisku nie było funkcjonariuszy BOR, kto i dlaczego szef BOR tego nie dopilnował ?

Dlaczego Kopacz kłamała że zbadano wszystkie ciała czy powinna za kłamstwo stanąć przed Trybunał Stanu  ?

Jakiego materiału wybuchowego użyto i zapalników aby samolot rozpadł się na takie małe części a całe paliwo wyparowało gdyż Polacy na cmentarzu nie widzieli ani siły wybuchu ani obłoku z tylu ton paliwa ?

Kto i kiedy założył materiały wybuchowe ? Czy i skąd wiedzieli że samolot nie zostanie sprawdzony po założeniu metariałów ?

Dlaczego zastraszano i rezysera filmu Smoleńsk Krause oraz profesora Binięde z USA – USA przyznała mu ochronę rządową gdy zbadał wpływ brzozy na samolot ?

Dlaczego zginęło w samobójstwach tylu świadków powiązanych ze Smoleńskiem ?

Dlaczego Ambasada Polski w Rosji zakryła pod dywan informację o osobie która chciała poinformować o przygotowanym zamachu ? Czy ludzie tam poniosą konsekwencję ?

Takiego morderstwa czyli Prezydenta i tylu ludzi ten świat nigdy nie widział.

Pytań wiele ale prawda coraz bliżej a mordercy i zleceniodawcy morderstwa 96 ludzi nie odpoczną ani na ziemi ani po śmierci.

Więcej dowodów czytaj kliknij na link.

http://polskie-echo.com/zamach-smolensk-zamieszani-polacy-premier-tusk-i-szef-bor-pod-trybunal-stanu/

http://polskie-echo.com/zamach-smolenski-i-wybuch-samolotu-najnowsze-video/

Konrad W

 —————————————

 

29 października 2016
Czytaj inne artykuły o Smoleńsku