Załoga Ryanair zwolniona za ” zdjęcie” spania na lotnisku

Załoga Ryanair zwolniona za ” zdjęcie” spania na lotnisku

 

Ryanair zwolnił sześciu członków personelu pokładowego, których widziano na zdjęciu na podłodze hiszpańskiego lotniska w zeszłym miesiącu, powiedziała linia lotnicza.

Sześciu członków załogi zostało sfotografowanych leżących obok siebie na podłodze lotniska w Maladze, na wybrzeżu Costa del Sol 14 października, po tym, jak cztery z samolotów tej firmy przeznaczone do Porto w Portugalii musiały zostać skierowane do Malagi w Storm Leslie.

Sześciu sfotografowanych osób należało do grupy ośmiu pilotów i 16 członków personelu pokładowego z Portugalii, którzy utknęli na hiszpańskim lotnisku i twierdzili, że pozostało im tylko osiem miejsc siedzących między nimi na noc. „

 Obraz był powszechnie udostępniany w Internecie, ale Ryanair twierdził, że jest całkowicie bez sensu, a członkowie załogi spędzili tylko „krótki czas w pokoju załogi”.

W poniedziałek firma zwolniła zaangażowany personel. Luciano Passo, szef związku kabinowego SNPVAC, nazwał decyzję Ryanaira „okropnym” i obiecał szybką reakcję na tę decyzję. Powiedział: „Ryanair myślał, że zostało to skrzywdzone przez publikację tej fotografii, gdy było to tylko przedstawienie uzasadnionego poczucia oburzenia członków załogi. „Zespół prawniczy związku teraz zajmuje się tą sprawą.”  Rzecznik powiedział : „Wszystkich 6 członków personelu pokładowego w Porto zostało zwolnionych 5 lutego z powodu naruszenia umowy z powodu poważnego uchybienia, po wystawieniu fałszywej fotografii na poparcie fałszywego roszczenia (szeroko opisywanego w międzynarodowych mediach), że zostali „zmuszeni do spania na podłodze” pokoju załogi w Maladze, co było zachowaniem, które zaszkodziło reputacji ich pracodawcy i spowodowało nieodwracalne naruszenie zaufania z tymi sześcioma osobami.

Związek zawodowy SNPVA w Portugalii kwestionuje podsumowanie wydarzeń Ryanair i stwierdził, że 24 członków personelu zostało umieszczonych w pokoju załogi między godziną 1.30 a 6 rano i musieli dzielić osiem krzeseł w biurze, w którym znajdowały się” minimalne zaplecze wypoczynkowe „oraz brak jedzenia i picia. Następnie grupa została przeniesiona do salonu VIP o 6 rano, aby spać na wspólnych sofach, a następnie następnego dnia powrócić do Porto. Jednak linie lotnicze wciąż spotykały się z ostrą reakcją tych, którzy twierdzili, że gdyby personel został umieszczony w odpowiednim miejscu, nie musiałby „robić takich rzeczy”.

Konrad W.

8 listopada 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *