Zakup domu na wynajem w UK, warto wiedzieć

Zakup domu na wynajem w UK, warto wiedzieć

 

Kupowanie nieruchomości na wynajem jest gorącym tematem wśród tutejszej Polonii. Czasy kiedy większość z nas dopiero  zastanawiała sie nad zakupem pierwszej nieruchomości, minęły bezpowrotne.

Coraz więcej z nas zaczyna śmielej korzystać z bardzo szerokich ofert brytyjskich banków i całkiem dobrze sobie radzi budując powoli swoje portfolia.

Oferty Banków różnią się między sobą, konkurują one nie tylko oprocentowaiem ale przede wszystkim kryteriami, co pozwala nam znaleźc ofertę skrojona w sam raz pod nasze możliwości.

Podstawową różnicą pomiędzy zwykłym kredytem na naszą nieruchomość a tą na wynajem, jest kwota depozytu, którą musimy wyłożyć aby uzyskać kredyt na wynajem. Przeważnie musimy miec pomiędzy 20% a 25% wartosci rynkowej nieruchomości, którą chcemy zakupić. W przypadku domu za £100.000 musimy miec nazbierane od £20.000 do £25.000. Natomiast jeśli na poważnie myślimy o inwestowaniu to musimy o wiele pożadniej przygotować się to takiej tranzakcji. Bank na podstawie swoich wyliczeń zobaczy czy dana nieruchomośc będzie generowała odpowiedni dochód. To że nam się wydaje że wynajmieny naszą nieruchomośc za danę kwotę nie znaczy jeszcze że zostanie to zaaprobowane przez bank czy też dokładiej mówiąc rzeczoznwcę.

Zadniem Brokera jest aby upewnić się na długo przed składaniem oferty w Agencji, czy dana nieruchomość bedzie odpowiednia.

W swojej pracy, często siadam z klientem i analizuje dokładnie całą długoflową strategię. Coraz częsciej zdarza mi się analizowac konkretną ofertę od samych odstaw. Pamiętajmy o tym że spora część nieruchomości nigdy nie trafia nawet na portale typu Rightmove, Zoopla czy Prime Location. Agencje używają swoich kontaktów wypracowanych przez długie lata i bezpośrednio informują inwestorów aby zakończyć tranzakcję jak najszybciej bez generowania dodatkowych kosztów.

Warto w tym przypadku zastanowić się czy faktycznie znaleźliśmy perełkę czy raczej jesteśmy o krok od kupienia czyichś problemów.

Poniżej przedstawiam kilka wskazówek aby nie popełnić błędów.

– sprawdź kiedy nieruchomość została wprowadzona na rynek i czy nie jest tam już od dłuższego czasu. Może się okazać że już ktoś kilkakrotnie próbował ją sprzedać lub kupić z drugiej strony

– upewnij się co do typu konstrukcji – czy jest akceptowalna przez większość Banków i czy nie będzie w przyszłości problemów z przekredytowaniem lub sprzedażą

– w przypadku głównie flatów – upewnij sie że można te mieszkania wynajmować zarówno długoterminowo jak i krótkoterminowo. Coraz więcej firm zarządzającch danym blokiem ma zapisy w umowach dzierżawy zabraniające takich wynajmów, Może się wtedy okazać że kupiliśmy mieszkanie, w którym możemy zamieszkać tylko my.

W kolejnych artykułach przybliże Państwu kryteria poszczególnych banków, dowiecie się Państwo nieco więce na temat minimalnych dochodów oraz nieco więcej o typach nieruchomości dostępnych na rynku.

Zadzwoń po bezpłatną i niezobowiązującą poradę już dziś.
Niskie kredyty, mała opłata , zaufaj naszej firmie.

Kredyty na domy dzwon Manchester – działamy na cała UK

Jacek doradca kredytowy – tel. 07828 828 683
07383 435 091
0161 399 1944
office@vistulafinance.co.uk
www.vistulafinance.co.uk

14 listopada 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *