Zakaz wjazdy diesla do Centrum Bristolu przez 8 godzin dziennie.

Zakaz wjazdy diesla do Centrum Bristolu przez 8 godzin dziennie.

 

 

Samochody z silnikiem Diesla mogą być zakazane w głównym centrum Wielkiej Brytanii przez osiem godzin dziennie  aby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w okolicy. Pierwszym Miastem który zaproponował taką zmianę jest Bristol.

Samochody z silnikiem Diesla mogą wkrótce zostać zakazane w centrum Bristolu jako pierwsze miasto w UK, aby oczyścić powietrze.

W nowej propozycji pojazdy z silnikiem wysokoprężnym byłyby zakazane w godzinach od 7 rano do 3 po południu. Zmusiłoby to kierowców, którzy codziennie dojeżdżają do miasta, do korzystania z alternatywnych środków transportu, takich jak spacery, jazda na rowerze lub transport publiczny. Obecnie na obszarach miasta, podobnie jak na obszarach kraju, istnieje niebezpiecznie wysoki poziom dwutlenku azotu, który produkowany jest w większych ilościach, kupuje pojazdy z silnikiem diesla niż benzyną. środki wprowadzone w celu zwalczania zanieczyszczenia powietrza.

Oba wnioski obejmowałyby również program złomowania kierowców chcących zamienić swój starszy i bardziej zanieczyszczający samochód na alternatywną metodę transportu. Wiele szczegółów technicznych nie zostanie udostępnionych do lipca, zgodnie z dokumentami przygotowanymi dla rządzącej rady gabinetu pracy .

Burmistrz Marvin Rees mówi, że choć istnieje potrzeba poprawy jakości powietrza.

Martin Lewis powiedział: „Aby skutecznie stawić czoła poważnym i złożonym wyzwaniom związanym z miastem, takim jak zła jakość powietrza, musimy zapewnić sprawiedliwość środowiskową i społeczną.

„Nie możemy i nie będziemy poświęcać naszych gospodarstw domowych o niskich dochodach, wprowadzając powszechne opłaty, które będą miały na nich szkodliwy wpływ”.

Wcześniejsze wersje strefy czystego powietrza, które zawierały propozycję dziennych opłat w wysokości 9 GBP za taksówki i 100 GBP za autobusy, autobusy i samochody ciężarowe ale zostały wcześniej odrzucone dlatego Rada Miasta chce zakazu wjazdu samochodów.

W przyszlosci taki zakaz będzie dotyczył wszystkich miast w UK.

Konrad W

 

13 czerwca 2019