Zakaz reklam sprzątającej kobiety oraz z nogami do góry. Nowe Prawo w uk

Zakaz reklam sprzątającej kobiety oraz z nogami do góry. Nowe Prawo w uk

 

Weszło w życie prawo zakazujace reklam zawierających „szkodliwe stereotypy dotyczące płci” lub te, które mogą spowodować „poważne lub powszechne przestępstwo”.

Zakaz obejmuje scenariusze w reklamach, takie jak człowiek z nogami do góry, gdy kobieta sprząta, lub kobieta, która nie zaparkowała samochodu.

Brytyjski strażnik reklamowy wprowadził zakaz, ponieważ stwierdził, że niektóre portrety mogą odgrywać rolę w „ograniczaniu potencjału ludzi”.

Stwierdził, że jest zadowolony z odpowiedzi reklamodawców.

Nowa reguła jest następstwem przeglądu stereotypów płci w reklamach przez Advertising Standards Authority (ASA) – organizację, która zarządza kodami reklamowymi w Wielkiej Brytanii, które obejmują zarówno reklamy telewizyjne, jak i niekomercyjne, w tym media internetowe i społecznościowe.

„Nasze dowody pokazują, jak szkodliwe stereotypy dotyczące płci w reklamach mogą przyczyniać się do nierówności w społeczeństwie, a także kosztów dla nas wszystkich. dyrektor naczelny Guy Parker.

„Jest wiele wielkich rzeczy, o które musimy walczyć – równość wynagrodzeń, zastraszanie w miejscu pracy, przemoc domowa, molestowanie seksualne – są to naprawdę duże problemy, o które musimy walczyć równo” – powiedziała redaktorka z BBC.

W ramach przeglądu ASA zgromadziło członków społeczeństwa i pokazało im różne reklamy, aby ocenić, jak się czują w związku z przedstawieniem kobiet i mężczyzn.

Nowe przepisy nie wykluczają jednak stosowania wszystkich stereotypów dotyczących płci. 

Na przykład reklamy nadal będą mogły pokazywać kobiety robiące zakupy lub mężczyzn robiących majsterkowanie lub wykorzystywać stereotypy dotyczące płci jako sposób na podważenie ich negatywnych skutków.

ASA przedstawiło nowe zasady pod koniec ubiegłego roku, dając reklamodawcom sześć miesięcy na przygotowanie się do ich wprowadzenia.

Konrad W

 

14 czerwca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK