Zakaz nazywania uczennic „dziewczętami” w Manchester

Zakaz nazywania uczennic „dziewczętami” w Manchester

 

Szkoła dla dziewcząt Altrincham Grammar School zakazuje nazywania uczennic „dziewczętami” – ponieważ szkodzi to osobom transpłciowym

Altrincham Grammar School for Girls, jedna z najlepszych szkół w kraju, mówi, że od teraz personel i uczniowie będą używać języka „neutralnego pod względem płci”.

W liście do rodziców, dyrektor Stephanie Gill powiedziała, że ​​termin „dziewczynki” nie będzie już używany podczas zwracania się do uczennic, żeby przerwać „zakorzenione nawyki w sposobie wracania się do uczniów i mówienia o uczniach”.

Pani Gill stwierdziła, że ​​używanie tego terminu mogłoby skutkować tym, że uczniowie transpłciowi byliby opisywani „w niewłaściwy sposób”.

List dyrektorki mówi:

„Zaczęliśmy używać języka neutralnego pod względem płci we wszystkich naszych kontaktach ze uczniami i rodzicami. Wiemy, że dla wielu uczniów transpłciowych błędne zwracanie się do nich może być bardzo szkodliwe. Jednak ruch ten spotkał się z pewną wrogością ze strony rodziców dzieci w szkole.

Oświadczenie wydane przez szkołę mówi: „Ważne jest, aby nasi uczniowie czuli się komfortowo i byli w stanie przenieść swoje prawdziwe ja do środowiska szkolnego.

Witamy i świętujemy różnorodność w naszej szkole i przyjrzymy się wszelkim środkom, jakkolwiek małym, aby zapewnić dobre samopoczucie naszym pracownikom i uczniom.”

Katarzyna Cz

10 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester