Zagrożenie chemiczne,ewakuacja ulicy w Oxfordzie, policjanci w szpitalu

Zagrożenie chemiczne ewakuacja ulicy w Oxfordzie, policjanci w szpitalu

 

Ulica w Oxfordzie została ewakuowana z powodu podejrzenia zagrożenia chemicznego.

 

Dwaj policjanci zostali przewiezieni do szpitala, a ponad 60 osób ewakuowano w związku z obawami przed możliwym wyciekiem substancji chemicznych w pobliżu Oxford University.

Oficerowie prowadzili aresztowanie około 5:16 rano w mieszkaniu w Elizabeth Jennings Way, gdy dowiedzieli się o potencjalnym zagrożeniu chemicznym.Ulica została zablokowana przez służby ratunkowe. Dwaj oficerowie zostali zabrani do szpitala jako środek ostrożności.

Policja w Thames Valley powiedziała: „Oficerowie przeprowadzali rutynowe aresztowanie na nieruchomości w Elizabeth Jennings Way, w Oksfordzie, dziś rano o godz. 5.16.Zdaliśmy sobie sprawę z obecności potencjalnego zagrożenia chemicznego i podjęto środki ostrożności.

Pogotowie Ratunkowe wysłało dwie karetki pogotowia, oficera pogotowia dla osób ewakuowanych w St Hugh’s College utworzono placówkę ratunkową.34-letni mężczyzna został aresztowany.

W styczniu policja została zmuszona do ewakuacji ulicy Oxford Street w Magdalen Road  po tym, jak chemik z Oxfordu otruł się cyjankiem. Miesiąc później eksplozja w bloku w Gibbs Crescent, zabiła martwego człowieka. Przyczyna wciąż jest badana.

 

Konrad W

 

9 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn