Zacznijcie zatrudniać Brytyjczyków. Amber Rudd szefowa Home Office

Zacznijcie zatrudniać Brytyjczyków. Sekretarz Domu Amber Rudd

 


Szefowa Home Office Amber Rudd powiedziała, że brytyjskie przedsiębiorstwa, takie jak Pret A Manger, muszą zatrudniać więcej brytyjskich pracowników i przestać polegać na europejskich osobach. W wywiadzie powiedziała, że ​​Brytyjskie firmy nie będą cały czas polegać na personelu z Unii Europejskiej po Brexit.

Amber Rudd powiedziała w BBC:

„Słyszałam, że ,manager firmy Pret A Manger wyszedł i powiedział:” absolutnie konieczne jest, abyśmy mieli europejskich pracowników, bo jeśli tego nie dostaniemy, będziemy musieli więcej starać się w rekrutacji na terenie Wielkiej Brytanii „

She told BBC show Pienaar’s Politics: “I did hear that Pret A Manger had come out and said ‘it’s absolutely essential for us to have European workers because if we don’t, we are going to have to make more of an effort to recruit in the U.K.’ Well, good.
British workers: Home Secretary Amber Rudd

Pani Rudd dodała że : „Będziemy starali się zachęcać ich ( firmę Brytyjską ), aby robili coś więcej w Zjednoczonym Królestwie tak, abyśmy dbali o ludzi, którzy są  bezrobotni”.
“We will be trying to push them as well to do more in the U.K. – them and all other businesses – so that we make sure we look after people who are otherwise unemployed.”

Jej komentarze były odpowiedzią na ostrzeżenie wydane przez szefów firmy Pret Manager w marcu. Szef firmy  Andrea Wareham, powiedziała komisji do spraw gospodarczych, że firma z powodu Brexit napotyka na kryzys kadrowy. W kawiarni  pracują ludzie z 110 różnych krajów – 65 procent osób to obywatele UE.

Pani Rudd powiedziała także, że ​​chce „kontynuować zmniejszenie imigracji”, a deklaracja partii powinna zawierać plany zmniejszenia migracji netto do „dziesiątków tysięcy”  Niestety plany Torysów były zarówno w wyborach w 2010, jak i 2015, ale nie zostały spełnione.

 

Konrad W

8 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka