Zachorujesz na coronawirus dostaniesz 182 funtów.

Zachorujesz na coronawirus dostaniesz 182 funtów.

 

Wypłata pieniedzy będzie dostępna tylko dla osób ubiegających się o świadczenia Universal Credyt.
Pracownicy o niskich dochodach w częściach Anglii, w których występuje wysoki wskaźnik koronawirusa, będą mogli ubiegać się o odszkodowanie w wysokości do 182 funtów, jeśli będą musieli się izolować.

Od wtorku osoby które ubiegają się o zasiłki Universal Credit lub Working Tax Credit i nie mogą pracować z domu, będą mogli otrzymać pieniądze.

Korzyści zostaną wypróbowane najpierw w niektórych częściach północno-zachodniej Anglii.

Osoby zatrudnione lub samozatrudnione, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa, są zobowiązane do izolacji przez 10 dni, więc osoby kwalifikujące się do otrzymania dodatkowych pieniędzy otrzymają 130 GBP.

Jednak członkowie gospodarstwa domowego osoby, która uzyskała pozytywny wynik testu, i która musi izolować się przez 14 dni, będą uprawnieni do kwoty do 182 GBP

Każda inna osoba, która kontaktowa się z NHS i nakaże samodzielną izolację i spełni kryteria kwalifikacyjne, będzie również uprawniona do 13 GBP dziennie – mniej więcej tyle, ile wynosi ustawowy zasiłek chorobowy – bez względu na to, jak długo musi się izolować !!!

Płatność, ogłoszona w czwartek przez ministra zdrowia Matta Hancocka, dotyczy osób które zarabiają mało i dostają jakies zasiłki oraz które mieszkają na obszarach, w których występuje duża liczba przypadków koronawirusa.

Konrad W

28 sierpnia 2020

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *