Zabronią Brytyjczykom wylot na wakacje. Wymyślają zatrucia.

Zabronią Brytyjczykom wylot na wakacje. Wymyślają zatrucia.

 

Brytyjscy turyści mogą zostać pozbawieni urlopów na wakacjach all inclusive chyba że przestaną robić fałszywe oświadczenia o zatruciach pokarmowych.

Szefowie biur podróży oraz hoteli mają problemy przez ogromny skok w raportach wakacyjnych o chorobach zatruć pokarmowych, opisanych jako „brytyjski problem”.

Organizacja turystyki ABTA powiedziała, że ​​dziesiątki tysięcy turystów z Wielkiej Brytanii zgłosiły roszczenia w ciągu ostatniego roku pomimo że badanie sanepidów w ośrodkach hotelarskich pozostają w stanie stabilnym. Większość przypadków dotyczy hoteli typu all-inclusive, ponieważ osoby zgłaszające przypadki zatrucia pokarmowego mogą twierdzić, że jedli tylko w miejscu, w którym przebywali.

Abta rozpoczęła kampanię nakłaniającą rząd do zamknięcia „luki prawnej”, która twierdzi, że zachęca prawników do podpisywania dokumentów ludzi, że byli chorzy, nawet jeśli nie byli.

Roszczenia zatruć warte są około 3000 do 5000 funtów  które mogą uzyskać osoby odszkodowania twierdząc że się zatruli.

Dyrektor zarządzający firmy TIU, Nick Longman, powiedział w prasie, że nastąpiło „tarcie” pomiędzy hotelami i operatorami turystycznymi. Powiedział: „Istnieje wyraźne ryzyko, że jeśli to nie zostanie zmienione, hotelarze powiedzą nam:

” Nie chcemy w ogóle pracować z brytyjskim rynkiem.

Prezes Abta, Mark Tanzer, powiedział, że odszkodowania za zatrucia to oszustwo „jedna z największych kwestii, która od wielu lat uderzyła w branże turystyczną”.

Abta chief executive Mark Tanzer said the fraud is ‘one of the biggest issues that has hit the travel industry for many years’.

Konrad W

21 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK