Za te wykroczenia zapłacisz większe ubezpieczenie samochodu

Za te wykroczenia zapłacisz większe ubezpieczenie samochodu

 

Według nowej analizy brytyjscy kierowcy korzystający z autostrady mogą ponieść wyższe koszty ubezpieczenia samochodu. Kierowcy, którzy zostaną skazani za przekroczenie prędkości, mogą dodać do kosztów rocznych ubezpieczenia samochodowego dodatkowe 101 funtów, ujawniło Consumer Intelligence.

Analiza około 36 000 wycen ubezpieczenia w ciągu ostatniego roku do kwietnia wykazała, ​​jaki wpływ przekroczenie prędkości ma na twoją składkę.

Oprócz minimalnego mandatu w wysokości 100 funtów i trzech punktów karnych za przekroczenie prędkości, zapłacisz średnio 50 funtów więcej rocznej składki ubezpieczeniowej.

Okazało się, że kierowcy, którzy nie zostali ukarani za przekroczenie prędkości płacą średnio 693 funty rocznie, ale suma ta wzrasta do 743 funtów rocznie z każdym skazaniem za przekroczenie prędkości.

Największy wpływ na rachunki ma jednak przekroczenie prędkości na autostradzie – tak zwane wykroczenie SP50, przez które zapłacisz dodatkowe 101 funtów rocznie  ubezpieczenia, co daje sumę 794 funtów.

Wykroczenia SP30 za przekroczenie dozwolonej prędkości na drodze publicznej dodają  średnio 36 funtów  rocznie do ubezpieczenia, co daje kwotę 729 funtów.

Starsi kierowcy powyżej 50 roku życia ponoszą wyższą karę za przekroczenie prędkości.

Ich roczny rachunek może wzrosnąć o 58 funtów za przekroczenie prędkości, ale zapłacą dodatkowo 166 funtów rocznie za wykroczenie przekroczenia prędkości na autostradzie.

Grzywny za zbyt szybką jazdę w Wielkiej Brytanii mogą kosztować kierowców 2500 funtów w zależności od wagi wykroczenia.

W 2016 r. wypisano prawie dwa miliony mandatów karnych, co stanowi wzrost o 32 procent w porównaniu z 2011 r.

Wpisy o przekroczeniu prędkości pozostają na prawie jazdy przez cztery lata od daty popełnienia wykroczenia, a ubezpieczyciele proszą kierowców o zgłoszenie wszelkich kar związanych z kierowaniem pojazdem, nałożonych w ciągu ostatnich pięciu lat.

John Blevins, ekspert ds. cen z Consumer Intelligence, powiedział: „Nasza analiza pokazuje, że koszt przekroczenia prędkości to nie tylko mandat, ale i wyższy rachunek ubezpieczeniowy.

„Ubezpieczyciele, co zrozumiałe, uważają, że kierowcy, którzy przekroczą prędkość, są potencjalnie większym ryzykiem i w konsekwencji podnoszą koszty ubezpieczenia pojazdu.

„Składki mogą ponownie obniżyć się po latach podwyżek, ale kierowcy, którzy złamią prawo, nie skorzystają z obniżek cen”.

Poniżej przedstawiono średnie składki i te z kosztami za przekroczenie prędkości:

Rodzaj kierowcy: Wszyscy kierowcy
• Koszt bez wykroczeń: 693 funty
• Koszt z dowolnymi wykroczeniami przekroczenia prędkości: 743 funty
• Koszt z wykroczeniami SP30 : 729 funtów
• Koszt z wykroczeniami SP50 : 794 funty 
Rodzaj kierowcy: poniżej 50 lat
• Koszt bez wykroczeń: 795 funtów
• Koszt z dowolnymi wykroczeniami przekroczenia prędkości: 840 funtów
• Koszt z wykroczeniami SP30 : 836 funtów
• Koszt z wykroczeniami SP50 : 865 funtów 
Rodzaj kierowcy: ponad 50 lat
• Koszt bez wykroczeń: 469 funtów
• Koszt z dowolnymi wykroczeniami przekroczenia prędkości: 527 funtów
• Koszt z wykroczeniami SP30 : 483 funty
• Koszt z wykroczeniami SP50: 635 funtów
Konrad W

 

 

13 czerwca 2018