Wzrost podatku za dom 4% od 2020 roku w UK

Wzrost podatku za dom 4% od 2020 roku w UK

 

Rząd wyraznil zgodę że Rady Miast będą w stanie podnieść stawki o 2% w następnym roku budżetowym, podczas gdy władze lokalne odpowiedzialne za opiekę społeczną dla dorosłych będą w stanie podnieść stawki o 4%.

Średni podatek mieszkaniowy dla zespołu D od domu w Anglii wynosi obecnie 1750 funtów, więc wzrost o 4% zwiększyłby go do 1820 funtów – podwyżka o 70 funtów.

Osoby w domach Band H mogą w kwietniu ponieść nawet wyższe koszty, nawet do 140 GBP.

Oświadczenie o podwyżkasz to zostało ogłoszone w corocznym rozliczeniu finansowania przez rząd lokalny przez sekretarza ds. Mieszkalnictwa Roberta Jenricka, który twierdził, że propozycje pozwolą lokalnym władzom uzyskać dodatkowe 1,5 miliarda funtów na opiekę społeczną.

Jenrick powiedział, że władze lokalne będą w stanie podnieść podatek lokalny nawet o 2% bez przeprowadzania referendum na danym obszarze, a samorządy odpowiedzialne za opiekę społeczną dorosłych będą mogły podnieść podatek lokalny o kolejne 2%.

Minister powiedział:

 

„Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest podejmowanie wyzwań w naszym systemie opieki społecznej. Dlatego chcemy budować taki sam poziom ponadpartyjnego konsensusu w sprawie opieki społecznej, jak w przypadku NHS, aby wprowadzić daleko idące zmiany w sposobie, w jaki usługi są finansowane i dostarczane ”- powiedział.

„W międzyczasie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć lokalne władze”.

Podczas wyborów Partia Konserwatywna powiedziała, że ​​zapewni 1 miliard funtów dodatkowych funduszy rocznie na opiekę społeczną, a także zobowiązanie do poszukiwania ponadpartyjnego konsensusu w sprawie długoterminowej reformy.

James Jamieson, prezes Stowarzyszenia Samorządów lokalnych, powiedział: „Zdolność rad do podwyższenia podatku komunalnego i nałożenia nakazu opieki społecznej dla dorosłych w przyszłym roku daje im potencjał do zebrania 1,6 miliarda funtów, ale nie jest to trwałe rozwiązanie.

„Podwyższenie podatku komunalnego powoduje wzrost różnych kwot pieniędzy w różnych częściach kraju, niezwiązanych z potrzebami, i powoduje dodatkowe obciążenie finansowe dla gospodarstw domowych. Rząd musi dotrzymać obietnicy przedstawienia propozycji długoterminowej reformy opieki społecznej dla dorosłych i jak jest finansowany ”.

Konrad W

 

27 grudnia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *