Wzrost podatków zapłacisz więcej za dom, wywóz śmieci, parkingi i pogrzeby.

Wzrost podatków zapłacisz więcej za dom, wywóz śmieci, parkingi i pogrzeby.

 

Wzrost podatku lokalnego: przeciętny rachunek ma wzrosnąć o 100 funtów … a miliony ludzi będą płacić więcej za parking, wywóz śmieci i pogrzeby.

Miliony rodzin czekają w kwietniu podwyżki podatków lokalnych o 100 funtów lub więcej.

Gospodarstwa domowe będą również musiały płacić więcej za usługi takie jak pogrzeby i pozwolenia na parkowanie, ostrzegają rady. Ankieta przeprowadzona w ratuszach wykazała, że ​​95% planuje podwyższenie podatku lokalnego nawet o 6%.

Ponadto, 93% planuje podwyższyć ceny opłat.

Odbiór odpadów ogrodowych, planowanie, pomoc domowa i posiłki rozwożone po domach mają kosztować więcej. Pomimo dodatkowych dochodów niektóre władze lokalne rozważają dalsze cięcia – zagrożone są centra rozrywki i parki. Ale opublikowane dzisiaj badania przeprowadzone przez Local Government Information Unit sugeruje, że osoby starsze ucierpią najbardziej.

 

Dwie na pięć angielskich rad planuje cięcia w opiece społecznej dla dorosłych.

Odrębny raport z National Audit Office ostrzega, że ​​sektor opieki jest bliski upadku.

Mówi się, że urzędy miejskie nie płacą wystarczająco domom opieki – narażając je na ryzyko upadku. Sajid Dżawid, minister społeczności i samorządów lokalnych, ogłosił przed świętami Bożego Narodzenia, że ​​podatek lokalny może zostać podwyższony o 6% bez potrzeby przeprowadzenia lokalnego referendum. Obejmuje to 3% kosztów opieki społecznej i 3% innych priorytetów.

Potencjalny wzrost o około 107 funtów za nieruchomość grupy D, z rocznymi rachunkami, które wzrosną od 1,591 funtów do 1,698 funtów w przyszłym roku. Ci, którzy mieszkają w domach grupy E, mierzą się ze skokiem do 129 funtów, a właściciele domów w grupie H aż 203 funty.

LGIU stwierdziło, że bardzo prawdopodobne jest, że trzy czwarte rad podniesie podatek o maksymalnie o 6%. Ankieta przeprowadzona przez grupę ekspertów opierała się na odpowiedziach 113 rad, z których jedna na trzy była z Anglii.

40% rad stwierdziło, że możliwe są cięcia w opiece społecznej dla dorosłych, podczas gdy 34% wskazało ośrodki młodzieżowe.

Inne zmniejszą aktywność w dziedzinie kultury i sztuki, bibliotek, autostrad i transportu. Badanie wykazało, że największą natychmiastową presję kładziono na budżet usług dla dzieci (prawie 32% rad), następnie opieka społeczna dla dorosłych (prawie 28%) oraz mieszkania i bezdomność (19%).

Katarzyna Cz.

 

8 lutego 2018