Wzrost liczby gwałtów przez kierowców taksówek i Ubera

Wzrost liczby gwałtów przez kierowców taksówek i Ubera.

 

Liczba napadów na tle seksualnym popełnianych przez taksówkarzy lub prywatnych kierowców do wynajęcia wzrosła o 20% w ciągu trzech lat.

Według danych opublikowanych na mocy przepisów o wolności informacji, co najmniej 337 napadów zgłoszono między kwietniem 2016 r. a marcem 2017 r. w Anglii i Walii – w porównaniu z 282 w latach 2014-15.

Zarejestrowano wiele incydentów, w których ofiarą padło dziecko w wieku poniżej 16 lat. Dane liczbowe pochodzą z szerokiej gamy pojazdów, w tym nielegalnych taksówek, samochodów Uber i czarnych taksówek.

Transport for London niedawno pozbawił Ubera licencji w Londynie, obawiając się, że firma nie ujawnia szczegółów ataków, ale kierowcy nadal mają pozwolenie na pracę.

Od marca 2017 r. w Anglii było 356,300 taksówek lub prywatnych kierowców z licencją, z czego 39% w Londynie, w ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrosło. Wiele raportów o napaściach pochodzi ze stolicy.

Policja w Essex powiedziała:

„To, co ta liczba wskazuje, to to, że ludzie są bardziej pewni, że zgłosili nam tego rodzaju przestępstwa i mieli więcej zaufania do nas, że się tym zajmiemy…

Ściśle współpracujemy z władzami lokalnymi w kwestii licencjonowania i będziemy nadal to robić, będziemy zdecydowani co do kwestii kontroli DBS [Disclosure & Barring Service]. ”

Katarzyna W.

2 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime