Wzrost benefitów o 1.7 % i emerytury państwowej do 175,20 £ tygodniowo

Wzrost benefitów o 1.7 % i emerytury państwowej do 175,20 £ tygodniowo w UK

 

Świadczenie emerytalne wzrosną w największym wzroście od ośmiu lat

Emerytura państwowa wzrośnie o 3,9 procent, co oznacza, że ​​osoby uprawnione do „nowej emerytury państwowej” otrzymają 175,20 £ tygodniowo, czyli 344 £ rocznie lepiej.

Pełna stawka nowej emerytury państwowej wzrośnie o 6,60 GBP tygodniowo z 168,60 GBP. Tymczasem podstawowa emerytura państwowa wzrośnie o 5,05 GBP tygodniowo z 129,20 GBP – co oznacza, że ​​w kwietniu będzie to 1900 GBP więcej w gotówce niż w 2010 roku.

Zasiłki inwalidzkie i zasiłek opiekuńczy wzrosną w przyszłym roku o 1,7 procent.

Miliony ludzi w wieku produkcyjnym również zobaczą, że ich dochody wzrosną dzięki zamrożeniu wielu świadczeń, które dobiegają końca.

Oczekuje się, że świadczenia dla ludzi w wieku produkcyjnym wzrosną o 1,7 procent w kwietniu 2020 czyli tak zwane benefity.

Świadczenia, których to dotyczy, obejmują zasiłek dla osób poszukujących pracy, dodatek na zatrudnienie i dodatek, dodatek do dochodu, dodatek mieszkaniowy, ulgę uniwersalną, ulgi podatkowe na dzieci, ulgi podatkowe z tytułu pracy i zasiłek na dzieci.

Sekretarz stanu ds. Pracy i emerytur Therese Coffey powiedziała:

„Jesteśmy przekonani, że najlepszym sposobem na poprawę życia jest praca, ale wiemy, że niektórzy ludzie potrzebują dodatkowego wsparcia.

„Nasze zrównoważone podejście fiskalne stworzyło silną gospodarkę, w której od 2010 roku. Pracuje 3,6 miliona osób. I ta silna gospodarka pozwala nam wzmocnić siatkę bezpieczeństwa socjalnego poprzez zwiększenie wypłat świadczeń dla osób w wieku produkcyjnym”.

Twierdzi, że osoby w zawodach gorzej płatnych odnotowały największy wzrost wynagrodzeń, a tygodniowe zarobki pracowników fabryki i osób o podobnych rolach wzrosły o 8,8 procent w ciągu ostatnich pięciu lat.

 

Stopa zatrudnienia samotnych rodziców jest rekordowo wysoka; zatrudnionych jest więcej matek niż kiedykolwiek wcześniej, a 1,15 miliona osób niepełnosprawnych jest zatrudnionych w porównaniu do sześciu lat temu. Rynki rynku pracy wzrosły o 1,3 miliona więcej pracujących rodziców od 2010 r., podczas gdy bezrobocie wśród młodzieży spadło prawie o połowę.

Od kwietnia ponad 10 milionów ludzi zobaczy, że ich świadczenia wzrosną o stopę inflacji. Zwiększy to dochody około 2,4 miliona osób z tytułu powszechnego kredytu, a także osób ubiegających się o zasiłek dla starszych osób, takich jak zasiłek dla osób poszukujących pracy i dodatek mieszkaniowy.

Konrad W

 

3 listopada 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *