Wzrost, 9 funtów na godzinę w UK a w Londynie 10.55 funta

Wzrost, 9 funtów na godzinę w UK a w Londynie 10.55 funta

 

Zarobia wiecej ci, którzy mieli szczęście pracować dla pracodawcy, który dobrowolnie zapisał się do „realnej płacy”. Mają w tym tygodniu podwyżkę o 2,8%.
Po raz pierwszy otrzymają 9 funtów za godzinę.

Nie należy tego mylić z obowiązkową płacą na  utrzymanie, która wynosi obecnie 7,83 GBP za godzinę dla osób powyżej 25 roku życia.
Realne wynagrodzenie pracodawców w Londynie wzrosnie o dodatkowe 3,4%, przynosząc minimalną stawkę godzinową do 10,55 £.
Stawka jest obliczana niezależnie, aby odzwierciedlić to, co ludzie muszą wydać, aby wyżywić, ubrać i urządzić się samodzielnie.
Krajowa płaca życiowa „nie pokrywa podstawowych potrzeb”

Około 4700 pracodawców z całej Wielkiej Brytanii podpisało umowę, w tym duże firmy, w tym IKEA, Aviva, Nationwide Building Society i Google.
Muszą oni płacić rzeczywiste płace nie tylko swoim pracownikom, ale także wszystkim podwykonawcom.
Około 180 000 pracowników kwalifikuje się do podwyżki płac.

Wynagrodzenie za utrzymanie jest prawnie wiążącą stawką godzinową dla pracowników w wieku 25 lat i starszych. Ustalono ją na 7,83 funta za godzinę w kwietniu 2018 roku i jest ona poddawana corocznemu przeglądowi, podobnie jak krajowa płaca minimalna (dla osób poniżej 25 roku życia).

Prawdziwe wynagrodzenie na życie zostało opracowane przez fundację charytatywną Living Wage Foundation. Twierdzi, że rządowa płaca dla obywateli nie jest wystarczająco wysoka, aby zaspokoić potrzeby pracowników i zachęca pracodawców do przyjęcia jej hojniejszej, niezależnej stawki.
„Pracodawcy, którzy płacą faktyczną płacę za utrzymanie, pozwalają swoim pracownikom żyć godnym życiem, wspierając ich, by spłacić długi i sprostać presji rosnących rachunków” – powiedziała Tess Lanning, dyrektor fundacji Living Wage Foundation.
„Chcemy, aby lokalne rady, uniwersytety, kluby piłkarskie, firmy autobusowe i inni ważni pracodawcy z sektora publicznego i prywatnego w każdym mieście zobowiązali się do stawania się rzeczywistym pracodawcą płacącym płace”.

Minimum Wage chart

Konrad W

 

5 listopada 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *