Wzrastają czesne za studia w UK od 2017

Wielka Brytania

Studia

Podwyżka

Wzrost czesnego za Uniwersytety do £ 9250 dla obecnych studentów

Czesne czyli opłaty za naukę na uniwersytetach wzrośnie z sumy 9000 funtów na rok do 9250 funtów.

Wzrost może mieć zastosowanie do studentów, którzy już rozpoczęli naukę.

Opłaty będą wzrastać o inflację w kolejnych latach.

————-

Narodowy Związek Studentów i wykładowców UCU Union ogłosiły demonstrację protestacyjną w listopadzie.

————–

Rząd twierdzi, że wzrost opłat może być zastosowany także do studentów, którzy już rozpoczęli naukę – ale  będzie to  zależeć od warunków umów studenckich w poszczególnych uczelniach.

Royal Holloway i University of Kent musi jeszcze zdecydować, czy będą pobierać wyższe opłaty dla obecnych studentów, ale na pewno będą pobierać je od nowych studentów począwszy od 2017 roku.

University of Surrey, większe opłaty nie wzrosną dla obecnych studentów, ale wzrosną dla nowych studentów począwszy od roku 2017.

Rząd twierdzi, że chce chronić wartość czesnego przed inflacją.

Wzrost inflacji  wynosi obecnie  2,8%, a jeśli podwyżki będą kontynuowane według inflacji oznaczałoby że opłaty wzrosną do powyżej £ 10,000 w ciągu najbliższych kilku lat.


Oto opłaty : – kliknij po szczegóły

tyt

 

PODSUMOWANIE:

Niby bogaty kraj a państwo zarabia nawet na studentach. Kredyty, domy studenckie, banki każdy chce zarobić na młodych ludziach którzy pózniej muszą spłacić taki duży kredyt.

Może warto robić tak jak już zaczęło robić wielu Polaków. Kończysz licencjata w Polskiej uczelni w Anglii jest ich kilka: w Manchester , w Londynie czyli zapłacisz za 3 lata tylko około 3400 funtów a nie 28 000 funtów jak na brytyjskiej uczelni a pózniej zapisujesz się na mgr na dowolna uczelnie Brytyjską. Szukając pracy i tak piszesz w CV z czego masz mgr i z jakiej uczelni brytyjskiej.

Dyplomy z Polskich uczelni są akceptowane na Brytyjskich uczelniach.

A oto jedna z uczelni Polskiej w Manchester. ( są też w Londynie ) . Spotkania raz na miesiąc, cena 130 funtów na miesiąc przez 9 miesięcy. Po 3 latach dostajesz licencjata z wypisem po angielsku i wybierasz brytyjską uczelnie, zapisujesz sia na magistra na uczelnie brytyjska. Zaoszczędzasz 25 000 funtów. (kliknij na link )

 http://polskie-echo.com/nabor-na-wyzsza-uczelnie-w-manchester-zaoszczedzasz-duzo-pieniedzy/

Konrad W

26 lipca 2016