Wzrastają ceny: woda, recepty, znaczki, paszporty, telewizja.

Wzrastają ceny: woda, recepty, znaczki, paszporty, telewizja.

 

Ceny znaczków pocztowych

Cena standardowego listu pierwszej klasy wzrośnie do 67p w przyszłym miesiącu, a drugiej klasy do 58 p.

Duże listy podrożeją o 3 pensy do 1,01 funta (pierwsza klasa) i 79 pensy (2 klasa).

Przedłużenie paszportu

Zgodnie z planami, aplikacje internetowe, dostępne dla wszystkich wnioskodawców z Wielkiej Brytanii, wzrosną zgodnie z inflacją, co daje łączną wartość od 72,50 funtów do 75,50 funtów (wzrost o 4 procent) dla dorosłych i od 46 do 49 funtów dla dzieci. , informuje MEN.

Cena wniosków pocztowych wzrośnie o 12,50funtów i będzie wynosić 85 funtów dla dorosłych (17 procent) i 58,50 funtów dla dzieci, odzwierciedlając zwiększone koszty przetwarzania wniosków pocztowych w porównaniu do aplikacji internetowych.

Dodatkowy koszt składania wniosków za pośrednictwem poczty wyniesie 9,75 funta, więc każdy, kto chce korzystać z tej usługi od 27 marca, będzie musiał zapłacić 94,75 funty.

Paszport możesz odnowić tutaj https://www.gov.uk/renew-adult-passport , jeśli jego data ważności już wygasła lub niedługo wygaśnie.

Przedpłata rachunku za energię

Miliony gospodarstw domowych zapłacą do 58 funtów więcej rocznie od niedzieli 1 kwietnia, ponieważ limit cen energii dla osób korzystających z przedpłaty i odbiorców wrażliwych wzrasta o 5,6%.

Od 1 kwietnia 2018 r. będzie istniało wymaganie, aby jakakolwiek prywatnie wynajęta nieruchomość posiadała minimalną ocenę efektywności energetycznej na poziomie E.Rząd ogłosił, że nielegalne będzie wynajmowanie nieruchomości, która narusza tę minimalną ocenę.Grzywna w wysokości do 4000 funtów zostanie nałożona na właścicieli, którzy to robią – co oznacza, że ​​nieruchomości, które mieszczą się w kategorii F lub G, nie będą już akceptowane.

Podatek lokalny

Prawie wszystkie brytyjskie władze lokalne będą podnosić podatek i opłaty podatkowe, ponieważ większość z nich obawia się o ich stabilność finansową – sugeruje sondaż. Podatek lokalny może zostać podwyższony do 3% w tym roku, zgodnie z inflacją, przed referendum, podczas gdy władze mogą również nałożyć dodatkowy „przepis”, aby zebrać pieniądze na wydatki na opiekę społeczną.

Największą natychmiastową presję na budżety poczuły usługi dla dzieci (prawie 32% rad), następnie opieka społeczna dla dorosłych (prawie 28%) oraz mieszkalnictwo i bezdomność (19%). Opieka społeczna dla dorosłych była pod największą długotrwałą presją (prawie 38%), wynika z sondażu.

Abonament telewizyjny

Roczna opłata za BBC ma wzrosnąć o 3,50 funta – obecna w wysokości147 funtów ma wzrosnąć do 150,50 funta. Dopiero w ubiegłym roku podniesiono koszt abonamentu – pierwszy wzrost od 2010 roku. Opłata ma teraz wzrosnąć zgodnie z inflacją na pięć lat. Opłata abonamentowa dotyczy każdego, kto ogląda lub nagrywa programy telewizyjne, tak jak są one wyświetlane w telewizji, lub ogląda lub pobiera programy BBC przez iPlayer. Opłata obowiązuje bez względu na to, czy używany jest telewizor, komputer, czy jakikolwiek inny sprzęt. Każdy, kto kupi lub przedłuży abonament po 1 kwietnia, zapłaci nową opłatę, a osoby już kupujące abonament w systemie ratalnym, który rozpoczął się przed 1 kwietnia – takie jak miesięczne polecenia zapłaty lub tygodniowe płatności gotówkowe – będą nadal dokonywać płatności w sumie 147 funtów, dopóki aktualny abonament nie skończy się, informuje Mirror.

Abonenci otrzymają plan płatności lub przypomnienie odzwierciedlające nową kwotę, gdy będzie zbliżać się data wygaśnięcia aktualnego abonamentu.

TV Licensing, która pobiera opłatę abonamentową, doradza płatnikom, którym w marcu kończy się umowa, aby uiścić opłatę w terminie, tak aby zapłacili aktualną stawkę 147 funtów. Każdy, kto wykupi nowy abonament przed 1 kwietnia, również zapłaci aktualną stawkę.

Rachunki za wodę

Gospodarstwa domowe w Anglii i Walii od 1 kwietnia zapłacą wyższe rachunki za wodę i kanalizację o średnio 2% (9 funtów), podczas gdy gospodarstwa domowe w Szkocji odnotują wzrost cen ograniczony do 1,6% (6 funtów) rocznie.

Recepty

Koszt recept na NHS wzrośnie do najwyższej ceny w historii, w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Od kwietnia koszt wzrośnie o 20 pensów i będzie wynosić 8,80 funtów. Minister zdrowia Lord O’Shaughnessy ogłosił: „Zwiększyliśmy opłatę za receptę o 20 pensów z 8,60 do 8,80 funtów za każdy wydany lek lub urządzenie.”

Trzy miesięczne i roczne zaświadczenia o przedpłatach (PPC) dla osób z długotrwałą chorobą zostaną zamrożone na kwocie 29,10 funtów i 104 funtów. Podwyżka ceny recept zostanie teraz przedstawiona przed parlamentem i wejdzie w życie 1 kwietnia, zgodnie z danymi Mirror.

Katarzyna Cz.

22 marca 2018