Wzrasta opłata za licencje TV do £154.50 na wyspach

Wzrasta opłata za licencje TV do £154.50 na wyspach

 

BBC potwierdza, że ​​widzowie będą musieli wydać więcej na swoją licencję telewizyjną, ponieważ koszt wzrośnie do 154,50 £ od 1 kwietnia

Rząd jest odpowiedzialny za ustalenie poziomu opłaty i zapowiedział, że w 2016 roku będzie wzrastał zgodnie z inflacją przez pięć lat od 1 kwietnia 2017 r.

Za cenę licencji BBC zapewnia dziewięć krajowych kanałów telewizyjnych plus programowanie regionalne, 10 krajowych stacji radiowych i 40 lokalnych stacji radiowych.

Istnieją również specjalne serwisy radiowe Narodów, aplikacja radiowa BBC Sounds i BBC iPlayer.

Programy pokazywane w sieci w zeszłym roku obejmowały tańce Strictly Come, Killing Eve, Bodyguard, Dr Who, Car Cars Petera i Dynastie Davida Attenborougha.

 

Osoby kupujące lub odnawiające licencję po 1 kwietnia 2019 roku uiszczą nową opłatę.

Ci, którzy już kupili licencję na system ratalny, który rozpoczął się przed 1 kwietnia 2019 roku na przykład miesięczne polecenie zapłaty lub cotygodniowe wypłaty gotówkowe, będą nadal dokonywać płatności w wysokości 150,50 GBP do momentu wystawienia licencji na odnowienie.

TV Licensing doradza płatnikom opłat abonamentowych, aby w marcu odnowić opłatę w terminie, aby zapłacili aktualną stawkę 150,50 GBP.

 

Każdy, kto ogląda lub nagrywa programy na telewizję na żywo lub ogląda lub pobiera programy BBC na iPlayer, musi mieć licencję.

Opłata obowiązuje niezależnie od tego, czy program jest oglądany na telewizorze, komputerze, tablecie lub jakimkolwiek innym sprzęcie.

 

Konrad W

 

1 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *