Wysokie opłaty za roaming, strata Brytanii po wyjściu z Unii…

Wielka Brytania

Czas po Brexit

Aby korzystać z darmowego roamingu w Unii Europejskiej od 2017 roku, dany kraj musi należeć do Unii Europejskiej.

Brytyjczycy, którzy udają się na wakacje do państw Europy i będą korzystać z roamingu będą płacić słono, to efekt wyjścia Brytanii z Unii Europejskiej.

Obywatele Unii Europejskiej za korzystanie z telefonu komórkowego za granicą państwa zamieszkania nie będą płacić wysokich opłat , niestety z tego nie skorzystają obywatele krajów z poza Unii.

Andrus Ansip, z Komisji Europejskiej,  wiceprezes dla jednolitego rynku cyfrowego, powiedział że od czerwca 2017 roku roaming zostanie zniesiony.

————————

Andrus Ansip, European Commission vice-president for the digital single market, said there would no longer be a formal limit on surcharge-free roaming when new rules enter force in June 2017

“We will not put any kind of limits on duration or, how many days [travellers] can enjoy no roaming surcharges, but we decided to put some clear safeguards on residency,” he said.

————————–

– Dodał że nie będziemy umieszczać żadnych ograniczeń dotyczących czasu korzystania z telefonu w Unii Europejskiej.

Firmy telekomunikacyjne będą jednak sprawdzać i weryfikować czy nie dochodzi do nadużycia systemu tzn. ktoś kupuje kartę w biedniejszym kraju a używa ją w kraju gdzie mieszka.

W kwietniu, były premier David Cameron powiedział, że ta zmiana była przykładem, dlaczego Wielka Brytania powinna zostać w UE. Także Szwajcarzy płacą obecnie wysokie opłaty za korzystanie z roamingu i to samo może dotyczyć brytyjczyków.

Podsumowanie:

Dla  Polaków mieszkających na wyspach lub mających swoje domy w Hiszpanii , jeśli będziesz przebywał długi okres w ciepłym kraju lub dużo podróżujesz po Europie od czerwca 2017 roku lepiej po po prostu kupić sobie kartę telefoniczną w Polsce, doładowywać przez internet i używać ją w Europie, poza wyspą. Jeśli chodzi o Szwajcarów i ich opłaty za roaming dotyczy to jednak małej ilości osób, natomiast mieszkańcy wysp w milionach latają do ciepłego Europejskiego klimatu .

Konrad W/ photoroaming24

 

 

22 września 2016