Wynajmował pokój kobietom aby je gwałcić.

Wynajmował pokój kobietom aby je gwałcić.

 

Mężczyzna, który wynajął swój wolny pokój kobietom, a następnie je zgwałcił, został skazany na 18 lat.30-latek do końca życia pozostanie w rejestrze przestępców seksualnych.

Rashid został uznany  winny 10 marca z powodu pięciu gwałtów, jednej próby usiłowania gwałtu, jednego ataku na skutek penetracji, jednego ataku na tle seksualnym,i jednej liczby grożących śmiercią.
Przeprowadzone zostały w okresie od sierpnia 2016 r. do maja 2017 r. Przestępstwa dotyczą trzech kobiet w wieku od 19 do 29 lat.

Rashid użył witryny SpareRoom do reklamowania swojej dodatkowej sypialni, celowo celując w kobiety w wieku od 18 do 45 lat.

Po tym jak ofiary skontaktowały się z Rashidem w sprawie wynajęcia jego wolnego pokoju, a następnie przeprowadziły się do jego domu, zaoferował im pokój za darmo w zamian za seks. Kiedy odmówiły, Rashid poważnie zaatakował ich seksualnie.

W dniu 6 maja 2017 r. 19-letnia kobieta skontaktowała się z Rashidem przez SpareRoom i umówiła się z nim, aby zobaczyć mieszkanie. Następnego dnia wprowadziła się do sypialni Rashida. Później tego wieczora zgwałcił ją, podczas której Rashid groził, że ją zabije, jeśli spróbuje uciec lub wezwać policję. Rashid w końcu pozwolił jej odejść, gdy wciąż krzyczała o pomoc

Po wstępnym śledztwie i przy pomocy SpareRoom, policja skontaktowała się z około 3000 osobami, które były w kontakcie z Rashidem za pośrednictwem strony internetowej, odkąd po raz pierwszy zaczął zamieszczać ogłoszenia tam w 2014 r. W rezultacie pojawiły się dwie kolejne ofiary.

W dniu 7 sierpnia 2016 r. 29-letnia kobieta została zgwałcona przez Rashida w podobnych okolicznościach . Zgłosiła to policji w sierpniu 2017 r.

Detektywi  odzyskiwali wiadomości na telefonie Rashida, sugerując, że była jeszcze jedna ofiara.
Następnie policja skontaktowała się z 22-letnią kobietą w październiku 2017 r. która bbtłą molestowana seksualne,  4 kwietnia 2017 r. Wynajęła pokój od Rashida.

Odmówił wszystkich zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko trzem kobietom, ale został skazany po dwutygodniowym procesie.

Detektyw Constable Stav Georgiou-Moran, z Komendy Policji powiedział: „Okropne napaści seksualne Rashida na te trzy kobiety były przerażające i nie tylko odniosły obrażenia fizyczne, ale także traumę psychologiczną.

Rzecznik SpareRoom  Matt Hutchinson powiedział: „Jesteśmy przerażeni tymi incydentami, a nasze myśli wychodzą na ofiary. Bezpieczeństwo naszych użytkowników jest najwyższym priorytetem SpareRoom, a my zrobiliśmy wszystko, aby w pełni współpracować z policją, aby pomóc im postawić tę sprawę przed sądem i zapewnić przekonanie. „

Policja wniosła apelację, aby inne ofiary Rashida skontaktowały się z zespołem dochodzeniowo-przestępczym zajmującym się przestępczością seksualną, pod numerem 020 8733 5999, cytując operację Montville lub zadzwonić do nich na 101.

Konrad W

28 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime