Wynagrodzenie dla nowych nauczycieli wzrośnie do 30 000 funtów

Wynagrodzenie dla nowych nauczycieli wzrośnie do 30 000 funtów

 

Początkowe wynagrodzenie dla nauczycieli w Anglii może wzrosnąć nawet o 6000 funtów zgodnie z nowymi planami rządowymi.

Departament Edukacji powiedział,  że wynagrodzenia nowych nauczycieli – które mają wzrosnąć do 30 000 GBP do 2022–23 r. – „będą jednymi z najbardziej konkurencyjnych” na rynku pracy absolwentów.

Związki twierdzą, że wzrost ten jest od dawna spóźniony i konieczny, aby przyciągnąć wystarczającą liczbę absolwentów do zawodu.

Propozycja jest najnowszym oświadczeniem edukacyjnym rządu.

W piątek obiecano zwiększenie gotówki o wartości wielu miliardów funtów dla szkół w Anglii w ciągu najbliższych trzech lat, podczas gdy kanclerz Sajid Javid zobowiązał się również zainwestować dodatkowe 400 milionów funtów w dalszą edukację dla dzieci w wieku od 16 do 19 lat.

Szkoły borykają się z „poważnym” brakiem nauczycieli dlatego nauczycielom zostanie zaoferowana gotówka na pobyt w szkole
Zgodnie z rządową witryną Get Into Teaching minimalna pensja dla nauczycieli w Anglii i Walii, z wyłączeniem Londynu, wynosi obecnie 23 720 £ na rok.

Minimalna kwota w centrum Londynu wynosi 29 664 £.

Dr Mary Bousted, wspólna sekretarz generalna Narodowego Związku Edukacji, powiedziała, że ​​proponowane zwiększenie wynagrodzeń początkowych nauczycieli jest „zasadniczo konieczne”, jeśli rząd zamierza zgromadzić wystarczającą liczbę absolwentów, aby wybrać nauczanie.

Powiedziała: „Cele szkolenia nauczycieli były pomijane przez sześć lat z rzędu, a to ogłoszenie może przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności nauczania”.

Powiedziała jednak, że nie rozwiązuje problemu zatrzymania doświadczonych nauczycieli, dodając, że prawie połowa nauczycieli w Anglii rezygnuje z zawodu w ciągu 10 lat.

DfE powiedziała, że ​​inwestycja ogłoszona przez premiera w ubiegłym tygodniu zapewniłaby „podwyżkę wynagrodzenia dla wszystkich nauczycieli”.

Sekretarz ds. Edukacji Gavin Williamson przedstawi swoją propozycję zwiększenia początkowych wynagrodzeń nauczycieli w liście do Ciała Nauczycieli Szkolnych z prośbą o rekomendacje.

Powiedział: „Chcę przyciągnąć jak największy talent do zawodu nauczyciela, a szkołom konkurować z największymi pracodawcami na rynku pracy i rekrutować najzdolniejszych i najlepszych do nauczania”.

Konrad W

 

2 września 2019