Wyjście z UE szybkie, imigracyjny system punktów. Królowa wygłosi dziś przemówienie

Wyjście z UE bez okresu przejściowego. Królowa wygłosi dziś przemówienie

 

Dzisiaj Królowa wygłosi dziś przemówienie, aby oficjalnie rozpocząć rządowy program legislacyjny.

Czytając z tronu w Izbie Lordów, Jej Królewska Mość wygłosi co rząd będzie robił i  będzie jej to drugie przemówieniem, odkąd Boris Johnson został premierem. Po przytłaczającym zwycięstwie pana Johnsona w przemówieniu oczekuje się odważniejszego planu.

Dzisiaj oczekuje się, że pan Johnson będzie naciskał na swoją politykę w zakresie Brexitu, NHS, opieki społecznej i edukacji.

Przedstawi również program dostosowania praworządności, infrastruktury i imigracji.

Premier wielkokrotnie mówił że Brexit bedzie skończony gdy zostanie Premierem, oczekuje sie ze w przemówieniu Królowej usłyszymy że Londyn nie będzie juz prosil o okres przejściowy i wychodzimy z UE.

Queen’s Speech skoncentruje się na Brexicie i NHS, ponieważ Boris Johnson chce zapewnić wyborców, że spełni obietnice wyborcze
– Otwarcie parlamentu jest miejscem, w którym królowa Elżbieta II wykonuje swój uroczysty obowiązek informowanie parlamentu o agendzie rządu na nadchodzący rok w przemówieniu królowej.

Królowa określa także rządowy plan nowych przepisów w celu przyspieszenia dostarczania „szerokopasmowego łącza szerokopasmowego” oraz projekt ustawy o ochronie środowiska w celu zapisania w prawie zasad ochrony środowiska i prawnie wiążących celów.

 

Nowe przepisy dotyczące skazania na dłużej najpoważniejszych przestępców

Jej Królewska Mość wyszczególnia teraz obietnicę rządu dotyczącą środków zachęcających do elastycznej pracy, prawa do urlopu dla nieopłacanych opiekunów, ochrony najemców i przepisów dotyczących poprawy bezpieczeństwa w Internecie.

Nowy system imigracyjny, zmiana ubezpieczenia społecznego i zwiększenie finansowania edukacji

Królowa określa także rządowe plany dotyczące „nowoczesnego, sprawiedliwego, opartego na punktach systemu imigracyjnego, a także „środków wspierania rodzin pracujących” poprzez podniesienie progu ubezpieczenia społecznego i podwyższenie krajowej płacy zapewniającej utrzymanie.

Zobowiązanie finansowe NHS w wysokości 33,9 mld GBP rocznie, które zostanie zapisane w prawie Królowa dodaje: „Mój rząd podejmie ambitny program reform wewnętrznych, który realizuje priorytety obywateli. „Po raz pierwszy wieloletnia ugoda Narodowego Funduszu Zdrowia, uzgodniona na początku tego roku, zostanie zapisana w prawie.

Zostaną podjęte kroki w celu rozwoju i wsparcia pracowników NHS, a nowa wiza zapewni wykwalifikowanym lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom służby zdrowia szybki wjazd do Wielkiej Brytanii.

Opłaty za parkowanie w szpitalach zostaną usunięte dla najbardziej potrzebujących.

Konrad W

 

19 grudnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *